KPSS tercih kılavuzu yayılandı! KPSS-2022/2 tercihleri ne zaman yapılacak?

ÖSYM, KPSS 2020/2 puan türü ile bazı kamu kuruluşlarına atanacak memurlar için tercih kılavuzunu yayınlandı.

KPSS tercih kılavuzu yayılandı! KPSS-2022/2 tercihleri ne zaman yapılacak?

ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada “KPSS-2020/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerini başlattık. Tercihlerinizi 30 Aralık 2020-7 Ocak 2021 tarihlerinde http://ais.osym.gov.tr adresimizden yapabilirsiniz. Tercihlerinizin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

ÖSYM’nin internet sitesinde yapılan duyuruda ise bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, ‘Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’ hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacağı belirtildi. Adayların KPSS-2020/2 Tercih Kılavuzuna internet sitesindeki bağlantıdan erişebileceği belirterek, “Tercih işlemleri, 07 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih işlemleri, Ekte yer alan KPSS-2020/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir” denildi. (DHA)

KPSS 2020/2 TERCİH KILAVUZU

KPSS ORTAÖĞRETİM TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır.

Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini ÖSYM AİS aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihlerde ve nasıl yapılacağı ÖSYM'nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

ÖSYM'den sınavlar hakkında açıklama İlginizi Çekebilir ÖSYM'den sınavlar hakkında açıklama
ais Corona internet KPSS KPSS tercih ÖSYM sınav Tercih Kılavuzu Twitter
Loading...