Sözcü Plus Giriş

LGS 2020 tarihi belli oldu mu? LGS ne zaman yapılacak?

Öğretim hayatını iyi bir lisede geçirmek isteyen ortaokul öğrencileri, LGS sınavına hazırlanıyor. Corona virüsü sebebiyle okulların kapalı olması ile birlikte eğitim uzaktan olarak yapılabiliyor. Bu kapsamda LGS sınavına hazırlanan öğrenciler, LGS sınavı ne zaman sorusunu internette aratıyor. Peki, LGS 2020 ne zaman yapılacak? LGS tarihi belli oldu? İşte bilinmesi gerekenler…

10:23 -
LGS 2020 tarihi belli oldu mu? LGS ne zaman yapılacak?

İyi lise hayalini kuran öğrenciler, son sürat LGS sınavına hazırlanmaya devam ediyor. Corona virüsü sebebiyle eğitimde yaşanan aksaklıklar birlikte, ÖSYM birçok sınavın takviminde değişikliğe gitmek zorunda kalmıştı. Peki, LGS ne zaman yapılacak? LGS tarihi belli oldu? LGS sınavı ile ilgili her şey haberimizde…

LGS 2020 NE ZAMAN YAPILACAK?

Türkiye'de corona virüsü ile ilgili normalleşme adımları atılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, LGS sınavının ne zaman yapılacağını da belirtti. Buna göre; daha önce 7 Haziran'da yapılması planlanan LGS 2020 sınavı 20 Haziran tarihinde yapılacak.

LGS KONULARI BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) soru çıkacak konu ve kazanımları açıkladı. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın web sayfasında yayınlanan kılavuza göre konular şöyle:

Türkçe: Söz varlığı, anlama, yazma.

Matematik: Sayılar ve işlemler, üslü ifadeler, karaköklü ifadeler, veri işleme, olasılık, cebir.

Fen bilimleri: Mevsimler ve iklim/Dünya ve evren, DNA ve genetik kod/canlılar ve yaşam, basınç/fiziksel olaylar, madde ve endüstri/madde ve doğası.

T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük: Bir kahraman doğuyor, milli uyanış, milli bir destan.

Din kültürü ve ahlak bilgisi: Kader inancı, zekat ve sadaka, din ve hayat.

İLGİLİ HABERİşte 2020 Bursluluk sınavı tarihi...İşte 2020 Bursluluk sınavı tarihi...
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more