Sözcü Plus Giriş

LGS ertelendi! 2020 LGS ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan LGS tarihi açıklaması…

LGS öncesinde binlerce kişi sınav tarihi hakkında alınan yeni kararları merak ediyor. 8. sınıf öğrencilerinin eğitimlerine uzaktan devam ettiği bu günlerde sınav tarihi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalar yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası LGS sınavının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Peki 2020 LGS ne zaman yapılacak? LGS hangi tarihe ertelendi?

19:49 -
LGS ertelendi! 2020 LGS ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan LGS tarihi açıklaması…

Bir buçuk milyondan fazla 8. sınıf öğrencisinin katılacağı Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili beklenen karar açıklandı. LGS sınav tarihinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı günlerdir gündemde ilk sıralarda yer alıyordu. Bu akşam ise Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ardından LGS tarihinin ertelendiği duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada 2020-LGS’nin 20 Haziran tarihinde uygulanacağını duyurdu.

LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında LGS tarihi de belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 2020-LGS’nin 20 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

LGS KONULARI NELER?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter hesabından, LGS’de sorulacak soruların müfredat ve kazanımları http://ttkb.meb.gov.tr/ adresinden yayımlandığını duyurdu.

2020 yılında gerçekleştirilecek “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav”a esas olan derslere ait konu, kazanım ve açıklamalar belirlenmiştir. Belirlenen konu, kazanım ve açıklamalara ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

LGS KONU, KAZANIM VE AÇIKLAMALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Son güncelleme: 21:35 04.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more