Liselerde sorumluluk sınavı tarihi geliyor… Sorumluluk sınavına kimler katılacak?

MEB’in Twitter üzerinden yaptığı duyuruyla Liselerde sorunluluk sınavına dair detaylar açıklandı. MEB tarafından yapılan açıklamayla liselerde sorumluluk sınavının ne zaman gerçekleşeceği belli oldu. Peki sorumluluk sınavı ne zaman?

Liselerde sorumluluk sınavı tarihi geliyor… Sorumluluk sınavına kimler katılacak?

Sorumluluk sınavı için geri sayım başladı. Öğrenciler, sınavlarda, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak. Sorumluluk sınavı detayları MEB tarafından açıklandı. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre; lise öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler için sorumluluk sınavları, 22-30 Haziran arasında gerçekleştirilecek.

Sorumluluk sınavı nedir? Liselerde sorumluluk sınavı ne zaman?

SORUMLULUK SINAVINA KİMLER KATILACAK?

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sorumlu geçilen derslerini kapsayacak şekilde yapılacak sorumluluk sınavlarına 9, 10, 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrenciler katılabilecek.
Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen yazıya göre, tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan sınıf geçecek.
Alt sınıflar da dahil, başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayrımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecek.

Loading...