Sözcü Plus Giriş

Bakan açıkladı! MEB takvimine göre okullar ne zaman açılacak?

Türkiye'de corona virüsü sebebiyle milyonlarca öğrenci ve öğretmenin bulunduğu okullar, 13 Mart'ta kapatılmış ve eğitim online olarak uzaktan yapılmaya başlanmıştı. MEB takvimine göre okulların açılacağı tarih belirlendi. Takvime göre okullar 31 Ağustos tarihinde açılacak. Ancak Milli Eğitim Bakanı Selçuk okulların açılma tarihinin duruma göre değişebileceği mesajını verdi. Açıklamasında "31 Ağustos’ta açılacak derken bunu temenni ediyoruz. Sağlıklı bir durum oluşursa, şartlar elverişli olursa bu tarihte açacağız demek istiyoruz. Aylardır hazırlanıyoruz." dedi.

08:54 -
Bakan açıkladı! MEB takvimine göre okullar ne zaman açılacak?

Okulların virüsün hafiflemesi sonrasında ne zaman açılacağı merak konusuydu ve MEB takvimine göre tarih belirlendi. Bakan açıklamasında “Bir süre açmayın, uzaktan eğitime devam edin” denirse biz buna hazırız. Seyrekleştirme modeli deneyin derlerse buna da hazırız.” dedi.

MEB takvimi belli oldu! Okullar ne zaman açılacak?

BAKANDAN OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİNE DAİR AÇIKLAMA

* Okulların açılacağı hafta ne olacağını kimse bilemez. Bizim için birinci öncelik öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı. 31 Ağustos'ta açılacak derken bunu temenni ediyoruz. Sağlıklı bir durum oluşursa, şartlar elverişli olursa bu tarihte açacağız demek istiyoruz. Aylardır hazırlanıyoruz.

* “Bir süre açmayın, uzaktan eğitime devam edin” denirse biz buna hazırız. Seyrekleştirme modeli deneyin derlerse buna da hazırız. Neden hazırız, bir yıl sonrasının içeriklerini bitirmek üzereyiz. O kadar hazırız.

* Bizim beklentimiz şu: Verilere bakarız, ağustos sonu, eylül başında nasıl bir tablo varsa hareket planımızı ona göre uygularız. Her türlü altyapımız ve imkanımız fazlasıyla va

Son güncelleme: 11:44 09.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more