Sözcü Plus Giriş

MEBBİS il dışı atama başvuru ekranı: MEB il dışı tayin tercihleri başladı mı?

Bulunduğu ilden başka bir ile tayin olmak isteyen öğretmenlerin beklediği tarih geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, il dışı öğretmen tayin başvurularının 6 Ağustos’ta başlayacağını duyurmuştu. İl dışına tayin olmak isteyen öğretmenler, MEBBİS üzerinden başvuru formunu dolduracak. Peki, il dışı tayin başvuruları başladı mı? İl dışı tayin başvuru son gün ne zaman?

Güncellenme: 13:54, 06/08/2020
MEBBİS il dışı atama başvuru ekranı: MEB il dışı tayin tercihleri başladı mı?

Başka bir ile tayin olmak isteyen MEB'e bağlı öğretmenler, il dışı tayin başvurusunda bulunabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, il dışı tayin başvurularının 6-10 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını duyurmuştu.

MEB İL DIŞI TAYİN ATAMA BAŞVURUSU

Milli Eğitim Bakanlığı, henüz tayin başvurularını erişime açmadı. Gün içerisinde başvuruların başlaması bekleniyor. İl dışı tayin atamaları başvuruları http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinden yapılacak.

MEBBİS İL DIŞI TAYİN BAŞVURUSU

MEB İL DIŞI TAYİN BAŞVURUSU

Foto: Shutterstock

İL DIŞI ATAMA BAŞVURUSU NASIL YAPILCAK?

Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacaktır. Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formuna yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

İL DIŞI ATAMA KONTENJANLARI AÇIKLANDI MI?

İl dışı atama kontenjanları henüz açıklanmadı. Kontenjanlar her yıl personel. meb.gov.tr adresinden yayınlanmakta.

İL DIŞI ATAMA BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. Adaylığı kaldırılmış olmak,

2. 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,

3. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2′ nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 31 Aralık 2020 tarihi itibarıyla 1 yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak, şartları aranacaktır.