Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk tarih verdi!

Eğitimde yaşanan son dakika gelişmeleriyle okulların açılış tarihi de netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüz yüze eğitim kapsamının genişlediği açıklamaları sonrasında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'ta sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, 12 Ekim Pazartesi günü tüm ilkokul, köy okulları, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklar için okulların açılacağını duyurdu.

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk tarih verdi!

Pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan aksaklıkların ardından, süreç hızlandı ve yüz yüze eğitimin kapsamı genişledi. 2, 3, 4. sınıflar ile sınava hazırlanan 8 ve 12 sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başlayacak. İlkokul öğrencileri haftada 2 gün yüz yüze eğitim alacak ve veliler sorumluluğu aldığına dair taahhütname imzalayacak.

BAKAN SELÇUK OKULLARIN AÇILIŞ TARİHİNİ DUYURDU

YÜZ YÜZE EĞİTİM 12 EKİM’DE BAŞLAYACAK

*Sınıf mevcutları yüz yüze eğitim için bölünerek, azaltılacak. Farklı gün ve saatlerde yüz yüze eğitim almaları üzerinde durduğu öğrenildi. Derslerin, okulların velilerden alacağı, çocuğunun okula gitmesini kabul ettiğini gösterir, taahhütname yani onay evraklarının okullarca en geç 9 Ekim Cuma gününe kadar toplanılması ve derslerin de en geç 12 Ekim’de başlatılacağı yönünde çalışma yapıldığı öğrenildi. Veli onayları toplandıktan ve yeni sisteme göre kısmi yüz yüze ve kısmi online yapılacak ders programından sonra okullarda eğitim başlayacak.

ORTAOKUL VE LİSEDE ARA SINIFLAR KAPALI

*Yine aynı şekilde 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibarıyla 2 bin 820 Anadolu Lisesi, 316 fen lisesi ve 92 sosyal bilimler lisesi olmak üzere Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı toplam 3 bin 228 okulda ise 9. sınıflar, 10. sınıflar ve 11. sınıflarda yüz yüze eğitim şu aşamada planlanmıyor.

İşte yüz yüze eğitim ile ilgili tüm detaylar! İlginizi Çekebilir İşte yüz yüze eğitim ile ilgili tüm detaylar!
Corona Cuma Cumhurbaşkanı Milli Eğitim Bakanı okul Pazartesi son dakika tweet Twitter yüz yüze