ÖSYM’den YKS uyarısı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, Covid-19 hastası olup Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek adayların ayrı sınav salonlarında sınava alınacağını, bu durumdaki adayların başkanlığa dilekçe göndermesi gerektiğini duyurdu.

ÖSYM’den YKS uyarısı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

* 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2020-YKS) girecek adaylardan; kesin Covid-19 tanısı olan adaylar, kesin Covid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki karantina sürecinde olan adaylar, kesin Covid-19 vakası ile temasından dolayı karantina sürecinde olan adaylar, Covid-19'u düşündürecek şikâyetleri olan adaylar Başkanlığımız tarafından sınav merkezlerinde hazır bulundurulan yedek sınav binalarında ayrı sınav salonlarında sınava alınacaklardır.

Bu durumdaki adayların durumlarını ayrıntılı olarak anlatan dilekçeyi doldurarak belgeleri ile birlikte ‘yks2020@osym.gov.tr’ e-posta adresine göndermeleri istendi.

ÖSYM'nin sitesinde Covid-19 durumu olan adayların dolduracağı genel amaçlı dilekçe örneğine de yer verildi. (DHA)

Corona virüsünde umut veren açıklama: Aşıya gerek yok İlginizi Çekebilir Corona virüsünde umut veren açıklama: Aşıya gerek yok

Coronanın çıktığı ülkede mide bulandıran görüntü İlginizi Çekebilir Coronanın çıktığı ülkede mide bulandıran görüntü
Avrupa canlı Çin Corona Covid-19 İtalya köpek Ölüm ÖSYM sınav YKS
Loading...