MEB’den flaş meslek lisesi kararı!

Ustalık ve kalfalık belgesi almış veya mesleki eğitim merkezinde okumaya devam eden fakat diploma programına dahil olmayan kişiler, telafi dersler ile meslek lisesi diploması sahibi olabilecek.

MEB’den flaş meslek lisesi kararı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından mesleki eğitim merkezlerine gönderilen yönerge ile ustalık ve kalfalık belgesi almış veya mesleki eğitim merkezinde okumaya devam eden fakat diploma programına dahil olmayan kişiler, telafi dersler ile meslek lisesi diploması sahibi olabilecek.

Binlerce ortaokul mezunu kalfalık ve ustalık belgesi sahibi olan vatandaşlar için yeni karar alındı. Mesleki eğitim merkezleri tarafından verilen lise diploması şartları daha da genişletildi.

Mesleki Eğitim Merkezinde okuyarak mezun olmuş, fakat diploma programına dahil olmayarak kalfalık ve ustalık belgesi almış kişiler artık telafi dersler ile lise diploması alabilecekler.

Bunun yanı sıra bu merkezlerde okuyan ve 11’inci, 12’nci sınıftaki diploma programına dahil olmayan öğrenciler de fark derslerini alarak meslek lisesi diploması almaya hak kazanacaklar.

Ayrıca dışarıdan ustalık kalfalık sınavına girmiş ortaokul veya imam hatip ortaokulu mezunu kişiler de diploma programına dahil olarak diploma alabilecek. İHA

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş özel okul açıklaması! İlginizi Çekebilir Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş özel okul açıklaması!
Loading...