Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? İşte sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri…

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için ön başvuru süreci geçtiğimiz günlerde sona erdi, adaylar açıklanacak olan mülakat yerine çevirdi. MEB, açıkladığı takvim ile mülakat yerlerinin açıklanacağı ve sözlü sınav tarihlerini açıkladı.

Sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri ne zaman açıklanacak? İşte sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri…

Sözleşmeli öğretmenlik için bekleyen binlerce adayı ilgilendiren atama takvimi tarihleri geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Adayların gözü artık 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına mülakat yerlerinin açıklanmasında ve ardından merakla beklenen atamaların yapılacağı tarihlerde.

2020 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TAKVİMİ BELLİ OLDU

2020 Haziran ayında yapılacak olan sözleşmeli öğretmen atama kontenjan listesi yayımlandı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 22 Haziran günü gerçekleştirilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI 60 ALANDA OLACAK

60 alanda öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Atama için başvurularda taban puan 50 olacak.

Bu kapsamda en fazla atama yapılacak 10 branş arasında sınıf öğretmenliği ilk sırada yer aldı. Sınıf öğretmenliğinden 2 bin 831 atama gerçekleştirilecek. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanından 1801, İngilizceden 1739, ilköğretim matematik alanından 1701, okul öncesi öğretmenliğinden 1518, rehberlik alanından 1373, Türkçeden 1300, özel eğitim branşından 1118, fen bilimlerinden 1026 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

Beden eğitimi branşından haziran döneminde 810 öğretmenin ataması için başvuru alınacak. Bu alan için ayrılan toplam 900 kontenjanın 90’ı, daha sonra yapılacak olan milli sporcuların atamaları için kullanılacak.

Loading...