Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları belli oldu! 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları personel.meb.gov.tr’de!

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için tercihlerin alınmasının ardından sonuçlar bugün belli olacak. MEB'in atama.meb.gov.tr adresinden sonuçlar T.C kimlik no ile öğrenilebilecek. Peki sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları ne zaman açıklanır?

17:16 -
Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları belli oldu! 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları personel.meb.gov.tr’de!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde görevlendirilmek üzere ataması yapılan öğretmenlerin sonuçları bugün belli oluyor. MEB’in yayımladığı kılavuza göre sözleşmeli öğretmen atama sonuçları personel.meb.gov.tr adresinden açıklanacak.  Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklandığında sayfamızda yer alacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

“Ocak 2020 Sözleşmeli Öğretmen Ataması Kapsamında atama işlemleri belirlenen takvim doğrultusunda 18 Mart 2020 Çarşamba günü sonuçlandırılmıştır.

Başvuru sahipleri atama sonuçlarına https://pbsm.meb.gov.tr/sonuc veya https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-sozlesmeli-ogretmenlik-atama-sonucu-sorgulama adresinden kişisel e-Devlet şifrelerini kullanarak erişebileceklerdir.

Ayrıca koronavirüs salgını tehlikesi nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edildiğinden, bu atama işlemi ile millî sporcuların öğretmen olarak atanması işlemi kapsamında atanan öğretmenlerin kararnamelerinin il millî eğitim müdürlüklerine gönderilmesi ile ilgili olarak okulların açılmasına müteakip Bakanlığımızca https://personel.meb.gov.tr/ adresinden gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇ EKRANI

Atamaların Duyurulması ve Tebligat ile Göreve Başlama

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, Bakanlığın http://personel.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

Atama kararnameleri, il millî eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir. Ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta
adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. Elektronik posta adresinin hatalı veya eksik olması ya da aktif
olmaması durumunda oluşacak hukuki sonuçlardan adaylar sorumlu olacaktır.

Sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlardan göreve başlama işlemi esnasında aşağıdaki belgeler istenecektir:

– Bu duyuruda başvuru esnasında isteneceği belirtilen belgeler,
– Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),
– Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),
– Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,
– Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.
– Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,
– Güncel tarihli Adli Sicil Kaydını gösterir belge, istenecektir.

Son güncelleme: 19:41 18.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more