Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor!

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları için büyük gün geldi. Paylaşılan atama takvimine göre sonuçlar bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Konu ile ilgili net bir saat belirtilmedi ancak bugün mesai saatleri içerisinde sonuçların açıklanması bekleniyor. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları erişime açıldığı andan itibaren e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.

Güncellenme: 12:23, 01/09/2020
Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları açıklanıyor!

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercihler geçtiğimiz günlerde gerçekleşti ve MEB tarafından yayınlanan atama takvimine göre bugün sonuçlar açıklanacak. Tercih süreci için açıklanan kontenjanlara göre MEB 60 alanda öğretmen ataması gerçekleştirecek. Sonuçlar açıklandığında aşağıdaki linkle e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA SONUÇLARI SAYFASI

PUAN EŞİTLİĞİ HALİNDE FARKLI ŞARTLAR DEVREYE GİRİYOR

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre; Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

EN ÇOK SINIF ÖĞRETMENİ ALINACAK

En fazla atama yapılacak 10 branş arasında sınıf öğretmenliği ilk sırada yer aldı. Sınıf öğretmenliğinden 2 bin 831 atama gerçekleştirilecek. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanından 1801, İngilizceden 1739, ilköğretim matematik alanından 1701, okul öncesi öğretmenliğinden 1518, rehberlik alanından 1373, Türkçeden 1300, özel eğitim branşından 1118, fen bilimlerinden 1026 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

Yayınlanma Tarihi:08:58,