Sözcü Plus Giriş

Telafi eğitimi nedir, ne zaman olacak?

Corona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitim olarak EBA üzerinden devam eden derslerin ardından dönem sona erecek ve okullar yeniden eylül ayında açılacak. Uzaktan eğitim sürecinde eksik kalan derslerin nasıl tamamlanacağı ve telafi eğitiminin nasıl gerçekleşeceği konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. İşte telefi eğitimine dair ayrıntılar...

11:06 -
Telafi eğitimi nedir, ne zaman olacak?

Telafi eğitimi hakkında birçok detay merak edilirken bakandan açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek’ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler” dedi.

TELAFİ EĞİTİMİ NASIL OLACAK?

Bakan Selçuk, Yeşilli ilçesinden Orhan Kesim'in telafi eğitim ile ilgili sorusunu yanıtlarken, süreci izlediklerini kaydederek şunları söyledi:

* Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek.

Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğiz.

BAKANDAN TEŞEKKÜR

Bakan Selçuk, uzaktan eğitim döneminde gösterdikleri çabadan dolayı meslektaşlarına teşekkür ederek, “Bu zor günlerde öğretmenler olarak bizler toplumun yaralarını sarmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

Artuklu'dan bağlanan Nevin Çete'nin oğlu Deniz, EBA'daki yaz dönemi hazırlıklarına dikkat çekerek, “Siz bizi bizden daha çok düşünüyorsunuz. Ben yaz aylarını yok saymıştım. Sizin bu yaptığınız şey için minnettarım” derken, Bakan Selçuk da, “Bizim görevimiz çocuklarımıza hizmet etmek” yanıtını verdi.

Son güncelleme: 12:21 26.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more