‘TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’ 2 milyonu aştı

Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından 'Korona Kahramanlarına Destek, Çocuklarına Gelecek' sloganıyla başlatılan 'TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu', bireysel ve kurumsal bağışlarla 2 milyon lirayı aştı.

‘TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’ 2 milyonu aştı

Corona virüsü salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarına burs tahsis etmek için hayata geçirilen fonun kapsamını genişleten TEV, vefat eden sağlık çalışanları çocukları başta olmak üzere salgın döneminde virüse yakalanıp vefat eden tüm bireylerin çocuklarına ihtiyaç kriterleri doğrultusunda burs desteğinde bulunacak.

”HAYATLARI BOYUNCA DESTEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ”

Kurumların ve bireylerin desteğiyle fonun kısa sürede büyüyerek 2 milyon lirayı aştığını belirten TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, şunları söyledi:

* Bu seferberlikte yola çıkarken amacımız sadece sağlık çalışanları değil ilerleyen dönemde korona döneminde çalışırken vefat edenlerin çocuklarına da eğitim desteği sağlamak için kapsamımızı genişletmekti.

* Kurumlar ve bireylerin projemize desteğiyle fonumuz kısa sürede büyüdü ve bugün itibarıyla 2 milyon TL’yi aştı.

* Bize ilham ve cesaret veren bu dayanışmayla fonumuzun kapsamını genişletiyoruz ve başta yine vefat etmiş sağlık çalışanlarımızın çocukları olmak üzere korona döneminde virüse yakalanarak vefat eden herkesin çocuğuna ihtiyaç kriterleri gözetilerek destek vermek üzere projemizi büyütüyoruz.

* Misyonumuz gereği, bize miras bırakılan çocuklarımızın gelecekteki eğitim hayatlarında nasıl destekleneceklerini tüm ayrıntılarıyla çalışarak, onlara mümkün oldukça eğitim hayatları boyunca destek olmayı amaçlıyoruz.

* İnanıyoruz ki, corona yüzünden vefat eden bu vatandaşlarımız, özveriyle çalışırken yaşamlarını yitirdi. Şimdi hepsinin çocuklarına sahip çıkmak istiyoruz.

Corona korona Sağlık
Loading...