TUS 2. dönem tercihleri başladı

ÖSYM, 2020-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 2. Dönem) tercih işlemlerinin başladığını açıkladı. Tercihler, 26 Kasım tarihinde son bulacak.

TUS 2. dönem tercihleri başladı

Adaylar tercihlerini bireysel olarak 19 Kasım 2020 günü saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapabilecek.

TUS SINAVI NEDİR?

TUS yani Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi alabilmeleri için girdikleri bir branş seçme sınavıdır. ÖSYM tarafından yılda iki kez; eylül ve nisan aylarında Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılır. Sınav iki basamaktan oluşur. Bunlar Tıbbi Yabancı Dil sınavı ve Bilim sınavıdır. İlk sınav olan Tıbbi Yabancı Dil sınavında başarılı olan adaylar Bilim sınavına girerler. Bilim sınavından başarılı olan adaylar ise yapacakları tercihlere göre uzmanlık eğitimlerine kabul edilirler.

TUS 2. DÖNEM BAŞVURU KILAVUZU 

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonuçları açıklandı İlginizi Çekebilir Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonuçları açıklandı
Loading...