Sözcü Plus Giriş

Üniversite tatili uzatıldı mı? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Okul tatilinin uzadığı açıklamalarının ardından üniversite tatili de gündeme geldi. Corona virüsü nedeniyle bir süredir eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitim başlamıştı. Bazı üniversitelerde de uzaktan eğitim devam ediyor. Peki üniversite tatili uzatıldı mı? Üniversiteler ne zaman açılacak?

22:32 -
Üniversite tatili uzatıldı mı? Üniversiteler ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul tatilinin 30 Nisan’a kadar uzatıldığını açıkladı. Bu gelişmenin ardından üniversite öğrencileri de tatil ile ilgili bilgileri merak etmeye başladı. Birçok üniversitede uzaktan eğitim başladı ancak öğrenciler üniversitelerin ne zaman açılacağını ve tatilin ne kadar süreceğini merak ediyor. İşte Bakan Selçuk tarafından yapılan üniversite tatili açıklaması.

ÜNİVERSİTE TATİLİ UZATILDI MI?

Okul tatilinin uzamasının ardından üniversite tatili gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında canlı yayında açıklamalarda bulundu. İşte Bakan Selçuk’un üniversite tatili hakkında yaptığı açıklama…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:

Genel olarak sınavların ertelenmesi ya da ertelenmemesi bilimsel metodolojinin doğrultusunda belli olacak.

* Bunun kararını YÖK ve ÖSYM verir. Bu anlamda, bu iki kurumla da istişaremiz devam ediyor. Öğrencilerimizin sınav stresini en asgari düzeye indirecek tedbirleri alıyoruz.

* Uzaktan eğitimdeki konularla sınav olacaklarını açıklayarak bu stresi asgari düzeye indirmeye çalışıyoruz.

İLGİLİ HABERÜniversite sınavı (YKS) ertelendi mi? Bakan Selçuk'tan YKS açıklaması!Üniversite sınavı (YKS) ertelendi mi? Bakan Selçuk'tan YKS açıklaması!

 

İLGİLİ HABERLGS ertelendi mi? 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak?LGS ertelendi mi? 2020 LGS sınavı ne zaman yapılacak?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more