Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler Eylül ayında açılacak mı?

Corona virüsü nedeniyle geçtiğimiz eğitim döneminin bir bölümünü evde geçiren öğrenciler üniversitelerin ne zaman açılacağını araştırıyor. Geçtiğimiz yıllarda üniversitelerde eğitim Eylül ayında başlıyord ancak konu hakkında henüz YÖK'ten resmi açıklama gelmedi. İşte detaylar...

Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversiteler Eylül ayında açılacak mı?

Üniversitelerin açılış tarihi yaklaşırken birçok öğrenci ayrıntılı olarak açılış tarihini öğrenmek istiyor. İlköğretim seviyesindeki okulların ne zaman açılacağı MEB tarafından açıklandı ve şimdi gözler üniversitelere çevrildi. 2020-2021 eğitim döneminde üniversitelerin açılış tarihi, üniversiteye yeni başlayacaklar tarafından ve eğitimleri sürenler tarafından merakla araştırılıyor.

GEÇEN SENEKİ TARİHLERDE AÇILABİLİR

Üniversitelerin geçen sene açıldığı tarihlerde eğitimlerine başlayacağı tahmin ediliyor. Açılış tarihlerine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

YÖK'TEN NORMALLEŞME REHBERİ

Rehberde, dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurullarınca salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar özelinde planlama yapılması gerektiğine işaret edildi. Salgının kontrol altında olduğu bir ilde yapılacak birebir pilotaj eğitimi ile vaka sayısının artma eğiliminde olduğu bir ilde Kovid-19 hastalarını takip eden bir klinikte yapılacak staj eğitimleri için alınacak önlemlerin farklı olacağı da rehberde vurgulandı. Eğitim ve öğretim yılının farklı aylarında, yine salgının seyrine göre alınan önlemlerin de çeşitleneceğine işaret edilen rehberde, ekimde uygulamalı eğitimlere devam eden bir programın, salgının yerel seyrine göre kasımda çevrim içi uygulamaya geçmek zorunda kalabileceği belirtildi.

Corona meb Normalleşme öğrenci YÖK