YKS ek yerleştirme ne zaman yapılacak? 2020 YKS ek yerleştirmeler yapılacak mı?

YKS yerleştirme sonuçlarının belli olmasının ardından yerleşemeyen öğrenciler için ek yerleştirme maratonu başlayacak. Ek yerleştirme için boş kontenjanlar tercih yaparken adayların en büyük yardımcısı olacak. Sonuçların belli olmasının ardından ek tercih yapacak adaylar gözlerini kontenjanlara çevirdi. Bu yıl 838.221 kişilik toplam kontenjanın 781.165 kişi yerleştirildi. Peki YKS ek tercih (yerleştirme) ne zaman yapılacak belli mi?

YKS ek yerleştirme ne zaman yapılacak? 2020 YKS ek yerleştirmeler yapılacak mı?

Üniversite yerleştirme sonuçlarına az bir süre kala adaylar olası bir yerleştirmeme ihtimaline karşı halinde ek yerleştirme araştırmalarına başladı. Öğrenciler, sonuçların ardından yayınlanacak YKS ek yerleştirme kılavuzunda yer alacak üniversite kontenjanlarına yerleştirilecek.

2020 YILINDA YKS EK YERLEŞTİRME OLACAK OLACAK MI?

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da YKS için ek yerleştirme yapılacak. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kontenjanları boş kalan okullara yerleştirilmeyen öğrenciler başvuruda bulunabilecek.YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN?

YKS 2020 ek tercih işlemlerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili herhangi bir açıklama yok. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından ek tercihler hakkında duyuru ÖSYM tarafından yapılacak.

Geçtiğimiz yıl YKS tercih sonuçları 6 Ağustos’ta açıklandı. YKS ek tercihleri ise 5-11 Eylül 2019 tarihleri arasında yapıldı.

 

Loading...