YÖKDİL sınav giriş belgesi: YÖKDİL sınavı saat kaçta?

YÖKDİL için çok kısa bir süre kaldı ve sınava giriş yapacak adaylar nerede girecekler araştırıyorlar. Sınava katılabilmek için mutlaka giriş belgesi bulunması gerekiyor. Peki YÖKDİL sınavı ne zaman, saat kaçta? İşte YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama ekranı...

YÖKDİL sınav giriş belgesi: YÖKDİL sınavı saat kaçta?

YÖKDİL giriş belgesini sınava girmek isteyen bütün öğrenciler edinmek zorunda. YÖKDİL'e girecek adaylar sınav yerlerini https://ais.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecek. Sınav giriş belgeleri de aynı adresten çıkarılabilir.

YÖKDİL GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA EKRANI

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM’nin yayınladığı takvime göre, YÖKDİL sınavı 1 Mart 2020 tarihinde, saat 10:15’de gerçekleştirilecek. Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılacak. YÖKDİL Sınavı’na, yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim, TUS, DUS, EUS ve doçentlik sınavına girecek adaylar katılabiliyor. Akademik yükseltmelere katılacak adaylar da sınava girebiliyor.

YÖKDİL GİRİŞ BELGESİ NASIL ÇIKARILIR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi için ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinde giriş yaparak T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri yazmaları gerekiyor. Açılan sayfadan sınav giriş belgesi indirebilirsiniz.

Loading...