Sözcü Plus Giriş

2 milyon 300 bin aileye sosyal yardım dağıtılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal yardımların 2. fazında 2 milyon 300 bin haneye bin TL’lik yardım yapılacağını duyurdu. Vatandaşların herhangi bir başvuruda bulunmayacağı ve yardımların evlere ulaştırılacağı belirtilirken, 3. faz yardımlarda ise ilerleyen günlerde e-devlet’ten başvuru açılacağı açıklandı.

Sözcü İstanbul
22:22 -
2 milyon 300 bin aileye sosyal yardım dağıtılacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün kamuoyuna duyurduğu ve corona virüsüyle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımın detaylarını açıkladı.

YARDIMLAR EVLERE ULAŞACAK

2 milyon 111 bin haneye geçtiğimiz hafta 1.000'er TL nakdi destek verildiğini hatırlatan Selçuk; şöyle konuştu:

* Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı.

* Bu kapsamda; 2. fazda halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL’lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1.000'er TL nakdi destek vereceğiz.

* 1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek.

İLGİLİ HABERYılmaz Özdil ve Uğur Dündar'dan corona yardımları değerlendirmesi!Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar'dan corona yardımları değerlendirmesi!

3. FAZ İÇİN BAŞVURULAR AÇILACAK

Bakanlık olarak önceliklerinin, corona virüsü ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşları desteklemek olduğunu vurgulayan Selçuk, sosyal yardımlarda 3. fazın da hazırlıklarının yapıldığını bildirdi.

Bakan Selçuk, 3. fazda, 1 ve 2. fazlardan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1.000'er TL destekte bulunacaklarını söyledi.

Bakan Selçuk,  “3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-devlet üzerinden yapılacak. Corona virüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız” dedi. Selçuk, 3. fazın başvuru sürecinin ayrıca duyurulacağını da belirtti.

İLGİLİ HABER1000 TL sosyal yardım ödemesi sorgulama nasıl yapılır? Yardım ödemeleri yattı mı?1000 TL sosyal yardım ödemesi sorgulama nasıl yapılır? Yardım ödemeleri yattı mı?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more