Sözcü Plus Giriş

2020 Emekli maaş farkları ne kadar? Memur ve emekli maaş farkı ödemeleri ne zaman?

Memur ve emeklilerin merakla beklediği açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur ve emeklilerin maaş farkı ödemelerinin başladığını duyurdu. Peki emekli maaş farkları ne kadar? Ödemeler ne zaman ve nereden alınacak? İşte ayrıntılar...

17:25 -
2020 Emekli maaş farkları ne kadar? Memur ve emekli maaş farkı ödemeleri ne zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 2 milyon 300 bin emeklinin yararlanacağı fark ödemeleriyle ilgili açıklamayı bugün yaptı. Bakan Selçuk, memur ve emekli farklarının bugünden itibaren yatırılmaya başlandığını duyurdu. Peki memur ve emekli maaş farkları ne kadar oldu? Ödemeler ne zaman ve nereden alınacak? İşte emekli maaşlarıyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEMELERİ BAŞLADI

Emekli maaş farkı ödemeleri için beklenen gün geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur emeklilerinin maaş farklarının bugünden itibaren ödeneceğini duyurdu. Bakan Selçuk, Emekli Sandığı (Memur) emeklilerinin maaş farklarının bugün ödeneceğini açıkladı. 4a (SSK) emeklilerine maaşları 26 Ocak’a kadar, 4b (Bağ-Kur) emeklilerine ise aylıkları 25 ila 28 Ocak tarihleri arasında ödenecek. 2 milyonu aşkın emekliye, 500 milyon lirayı aşkın maaş farkı ödenecek.


EMEKLİ MAAŞ FARKI ÖDEMELERİ NEREDEN ALINACAK?

Bakan Selçuk, bu kapsamda 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti.

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan Selçuk, açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Son güncelleme: 17:35 24.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more