2020 öğretmen maaşları ve ek ücretleri… Zamlı öğretmen maaşları ne kadar oldu?

Öğretmen olmak isteyenlerin ve mevcut durumda öğretmenlik yapanların merak ettiği sorular arasında öğretmen maaşlarının ne kadar olduğu öne çıkıyor. Her yıl ocak ayında ve temmuz ayında öğretmen maaşlarına zam geliyor. 2020'ye girmemizle birlikte zamlı öğretmen maaşları ve zamlı ek ders ücretleri merakla araştırılmaya başlandı. İşte 2020 zamlı öğretmen maaşları ve ek ders ücretleri...

2020 öğretmen maaşları ve ek ücretleri… Zamlı öğretmen maaşları ne kadar oldu?

Öğretmen adayları ve şu an öğretmenlik yapanlar öğretmen maaşlarını merak ediyor. Bu sene öğretmenler yılın ilk altı ayında yüde 5.5 zam alacak. 9/1 kademedeki bir öğretmenin maaşı 3 bin 804 liradan, 4 bin 13 liraya yükselecek. Peki ek ders ücretleri ne kadar oldu?

ÖĞRETMEN MAAŞLARI KAÇ TL?

Tüm memurlarda olduğu gibi öğretmenlerde de, 2020 ve 2021 yılı zam oranlarının toplu sözleşme görüşmelerinin sonunda belirlenmesi ile öğretmenlere verilecek zam oranları da belirlenmiş oldu. 9/1 kademedeki bir öğretmenin maaşı 3 bin 804 liradan, 4 bin 13 liraya yükseldi.

ÖĞRETMENLERİN EK DERS ÜCRETİ NASIL BELİRLENİYOR?

Ek ders ücretinin hesaplaması yapılırken,

– Görev türü

– Ödenecek ek ders ücretinin 1 saatlik karşılığı

– Ücret yılı/ayı

– Öğretmenin normal ücreti

– Öğrenim durumu gibi koşullar büyük önem taşımaktadır

Aynı zamanda öğretmenlerin ek ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, ilgili mali yıl bütçe kanunu ve ilgili dönem toplu sözleşmesinde yer alan hükümler ile aylık katsayısı esas alınmak şartı ile hesaplanmaktadır.

Öğretmen maaşları kaç TL?

2020 EK DERS ÜCRETLERİ

Zamlarla birlikte ek ders ücretleri de arttı;

Gündüz ek ders ücreti: 17,22 TL
Gece ek ders ücreti: 18,45 TL
Özel eğitim ek ders ücreti: 21,54 TL
Takviye kursu ek ders ücret: 34,45 TL

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
zam
Loading...