Sözcü Plus Giriş

Abdi İbrahim’den yenilenebilir enerji hamlesi

İlaç üreticisi Abdi İbrahim, 1 Ocak´tan itibaren Esenyurt´ta bulunan kimyasal ilaç üretim tesisi, biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio, Ar-Ge Merkezi ve insansız teknolojistik merkezi ile tüm yardımcı işletmelerdeki elektrik ihtiyacının tamamını rüzgar ve güneş olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarından kullanmaya başladı.

14:58 -
Abdi İbrahim’den yenilenebilir enerji hamlesi

Abdi İbrahim Esenyurt Üretim Kompleksi´nde 2020 yılı enerji tüketiminin 44.405.118 kilowatt saat enerjiye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Şirket yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanımına geçmesiyle birlikte 15,868 evin elektrik tüketimine eşdeğer olan enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan karşılayacak.

Ayrıca 9,737 aracın karbon emisyon salınımı ve buna bağlı olarak 29,211 ağaç gerekliliği önlenmiş olacak.

Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Dr. M. Oğuzcan Bülbül, “İlaç sektöründe bir ilk olan bu uygulama ile ekonomik faaliyetlerimizi sürdürürken, topluma ve içinde yaşadığımız dünyaya iyi iz bırakma önceliğimizin gereğini yerine getirmekteyiz. Sürdürülebilirliği kültürel bir dönüşüm hedefi olarak görüyoruz. Bu uygulama ile bu alanda öncü ve somut bir adım atmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more