Sözcü Plus Giriş

Açık Kapı yardım başvurusu ve sonuçları… Açık Kapı yardımları bayram harçlığı açıklaması!

İçişleri Bakanlığı’nın 2017 yılında başlattığı ve şu an 81 il Valiliği’nde ve 161 ilçe kaymakamlığında faal durumda olan Açık Kapı yardımları internette en çok aratılan konuların başında geliyor. ‘400 lira bayram harçlığı verilecek’ iddialarının sorusu en çok merak edilen başlıklardan oldu. Peki Açık Kapı yardımları kapsamında gerçekten 400 lira bayram harçlığı verilecek mi? Bakanlık, Açık Kapı başvurusu ile ilgili açıklamada bulundu… Tüm detaylar haberimizde…

Güncellenme: 16:35, 09/04/2020
Açık Kapı yardım başvurusu ve sonuçları… Açık Kapı yardımları bayram harçlığı açıklaması!

İçişleri Bakanlığı, Açık Kapı yardımları kapsamında verileceği iddia edilen ‘400 lira bayram harçlığı' iddiaları hakkında açıklama yaptı. Bakanlık, sosyal medya üzerinden yayılan ‘Sigortalı veya sigortasız olmasına bakılmaksızın, yetişkinlere 400 TL çocuklara da 100 TL yardım yapılacaktır. Bir an önce başvuru yapın' haberlerini yalanladı. Peki Açık Kapı yardım başvurusuna kimler müracaat edebilir? Açık Kapı yardımlarına başvurular e-devlet üzerinden mi yapılacak? İhtiyaç sahiplerinin en çok arattığı acikkapi.gov.tr adresinden başvuru nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar…

AÇIK KAPI YARDIMLARI NELERDİR?

Açık Kapı projesi, vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulmuştur. Açık Kapı projesi ile vatandaşın valiliklere olan taleplerinin elektronik ortamda kayıt, takip ve sonuçlandırılma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uygulama sayesinde vatandaşlar, 17 başlık ve 322 konudan seçtikleri taleplerini doğrudan valilik bünyesinde oluşturulan Açık Kapı Masalarına iletebilmektedir. Talepler, geliştirilen internet uygulaması ve Açık Kapı Mobil uygulaması ile yapılabilmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadele amacıyla EGM, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan toplanan veriler belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden raporlanmaktadır.

AÇIK KAPI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Ülkemizde adeta hayatı felç eden corona virüsü sebebiyle vatandaşlar ekonomik olarak da zor günler yaşıyor. İhtiyaç sahipleri Açık Kapı yardımlarına e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. Yardım başvuruları e-devlet üzerinden yapıldığı gibi, acikkapi.gov.tr sitesinden yapılabiliyor.

E DEVLET AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU

ACİKKAPİ.GOV.TR YARDIM BAŞVURUSU

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Bakanlık, son sosyal medya üzerinden yayılan ‘Sigortalı veya sigortasız olmasına bakılmaksızın, yetişkinlere 400 TL çocuklara da 100 TL yardım yapılacaktır. Bir an önce başvuru yapın' haberlerini yalanladı.

Yayınlanma Tarihi:11:58,