Açık Kapı yardım başvurusu ve takibi… Bakanlık 400 TL bayram harçlığı iddiaları için uyardı!

Corona virüsü sebebiyle vatandaşların ay sonunu getirme mücadelesi daha zorlu bir süreç oldu. Yasaklar nedeniyle dükkanlarını açamayan, ücretsiz olarak izne çıkarılan vatandaşlar, devlet kanallarından nasıl bir yardım alacağını internetten aratmaya başladı. Bu kapsamda en çok aranan yardımlar ise Açık Kapı yardımları oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından 2017 yılında yürürlüğe konulan Açık Kapı yardımları, internette en çok aranılan konulardan biri oldu. Peki, ‘400 TL bayram harçlığı iddiaları doğru mu?’ ‘Açık kapı yardım paketlerine kimler başvuru yapabilir?’ ‘e-Devlet üzerinden Açık Kapı yardım başvurusu nasıl yapılır?’ İşte sosyal yardımlarla ilgili tüm detaylar…

Açık Kapı yardım başvurusu ve takibi… Bakanlık 400 TL bayram harçlığı iddiaları için uyardı!

‘Açık Kapı yardımlarıyla 400 TL bayram harçlığı verilecektir' iddiaları sosyal medya gündeminde olay olmuştu. İçişleri Bakanlığı'nın 2017 yılında hayata geçirdiği Açık Kapı yardımları, corona virüsü sebebiyle zor günler geçiren vatandaşların en çok başvurduğu sosyal yardımlardan oldu. . Ay sonunu nasıl getirmesi gerektiğini düşünen vatandaşlar, Açık Kapı başvurusu yapmak için internette araştırma yapmaya başladı. Peki il valilikler kanalı ile yürütülen Açık Kapı yardımlarına kimler başvuru yapabilir? Açık Kapı yardım başvuruları hangi kanallar üzerinden yapılır? e-Devlet üzerinden Açık Kapı yardım başvurusu nasıl yapılabiliyor? Açık Kapı yardımlarında başvuru takibi nasıl yapılır? İşte tüm bilgiler…

E-DEVLET ÜZERİNDEN AÇIK YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

e-Devlet şifrenizle sayfaya giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan arama butonuna ‘Açık Kapı Yardım Başvuru’ yazın.

Çıkan iki sayfadan üsttekini seçim, eğer daha önce başvuru yapmadıysanız yine sağ üst köşede bulunan ‘Yeni Başvuru’ sekmesine tıklayınız…

Çıkan formu eksiksiz olarak doldurup, devam et tuşuna basın.

E-DEVLET ÜZERİNDEN AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

ACİKKAPİ.GOV.TR YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

acikkapi.gov.tr sitesine girdiğinizde önünüze çıkan sayfada ikinci sırada olan ‘Başvuru Yap’ butonuna tıklayın. Çıkan formu eksik olarak doldurun. Telefonunuza gelen onay kodu ile giriş yaptıktan sonra istenen bilgileri girip başvurunuz tamamlayın.

ACİKKAPİ.GOV.TR YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

400 TL BAYRAM HARÇLIĞI İDDİALARI DOĞRU MU?

Bakanlık, sosyal medya üzerinden yayılan ‘Sigortalı veya sigortasız olmasına bakılmaksızın, yetişkinlere 400 TL çocuklara da 100 TL yardım yapılacaktır. Bir an önce başvuru yapın’ haberlerini yalanladı.

AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURU SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLİR?

İhtiyaç sahipleri, Açık Kapı Yardım başvurusunu tamamladıktan sonra, ister e-devlet üzerinden başvuru sorgulama sekmesiyle, isterse acikkapi.gov.tr sitesinde bulunan ‘Başvuru sorgulama’ sayfası ile başvuru sonuçlarını kontrol edebilir.

1000 TL sosyal yardım sorgulama sayfası olacak mı? Sosyal yardımlardan kimler yararlanabilecek? İlginizi Çekebilir 1000 TL sosyal yardım sorgulama sayfası olacak mı? Sosyal yardımlardan kimler yararlanabilecek?
aile Corona e-devlet Ekonomi İçişleri Bakanlığı nasıl yapılır seçim sosyal medya tweet Twitter