Sözcü Plus Giriş

AKP’den ‘karşılıksız çek’ affına 9 ay uzatma teklifi!

AKP’nin Meclis’e verdiği yeni torba kanun teklifinde karşılıksız çeklerle ilgili bir düzenleme de yer aldı. Karşılıksız çek verenlere yeniden cezaevine girmemeleri için yüzde 10’unu ödemeleri halinde 26 Haziran’a kadar tanınan süre 9 ay uzatıldı. 

Güncellenme: 22:27, 05/06/2020
AKP’den ‘karşılıksız çek’ affına 9 ay uzatma teklifi!

AKP, Meclis'e kredi kartı ve GSM başvurusunun online yapılmasından, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına Türkiye'de yarı zamanlı/parttime çalışma hakkına kadar pek çok maddeyi içeren bir torba yasa teklifini TBMM'ye getirdi.

Torba yasada karşılıksız çeklerle ilgili bir düzenleme ise dikkat çekti. Karşılıksız çek verenlere yeniden cezaevine girmemeleri için yüzde 10'unu ödemeleri halinde 26 Haziran'a kadar tanınan süre 9 ay uzatıldı.

AKP’Lİ MUŞ’TAN AÇIKLAMA

Torba yasayla ilgili açıklamalarda bulunan AKP Grup Başkanvekili Muş, 18 maddeden oluşan bir kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na verdiklerini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı;

*Karşılıksız çek düzenlemesiyle alakalı çeki düzenleyenlerin karşı karşıya kaldığı yaptırımlar var. Çeklerin ödenebilmesi için dokuz ay daha ek süre veriyoruz.

*Kamu bankaları, kamu kurum ve kuruluşları ihtiyaç duydukları sermayeyi, sermaye yapısının güçlendirilmesi ile ilgili ikraz ve özel tertip devlet iç borçlanma senedi borçlanma limitini yüzde 3'ten yüzde 5'e çıkarıyoruz.

İlginizi ÇekebilirAKP'den yeni torba yasa teklifi! Telefona, kredi kartına elektronik abonelikAKP'den yeni torba yasa teklifi! Telefona, kredi kartına elektronik abonelik
Yayınlanma Tarihi:21:56,