Altın fiyatları ne kadar? Gram altın fiyatlarında yeni rekor!

Gram altın gün içinde 437 TL'yi görerek yeni rekorunu kırdı. Corona virüsü sebebiyle altın küresel olarak değer kazanırken Türkiye özelinde faizlerin düşmesi vatandaşın altına olan ilgisini artırdı. Altın fiyatlarının hızlı yükselişi dikkat çekti.

Altın fiyatları ne kadar? Gram altın fiyatlarında yeni rekor!

Altın fiyatları süratle yükseliyor. Corona virüsünün küresel ekonomileri vurmasıyla dünyada geçerliliği olan dolar gibi rezerv para birimleri değer kaybetti.

Para güvenli liman olarak bilinen altına doğru akmaya başlarken altının ons fiyatı son 11 yılın zirvesine kadar çıktı. Altının onsu için uzmanlar artık 2,000 dolar seviyelerini konuşurken bugün yurt içinde gram altın 437 TL’yi gördü.


‘FAİZLER HALKI ALTINA YÖNLENDİRDİ’

Retuers’a konuşan bir bankacı TL'nin getirisinin yatırımcıyı enflasyondan korumaya yetmeyeceği endişesinin piyasada önemli bir etken olduğuna dikkat çekerek, “TCMB'nin politika faizinin enflasyonun 4 puan altında kalması ile lokal yatırımcılarının dövize altına ve son dönemde bu araçları barındıran yatırım fonlarına yönelme eğilimi olduğunu görüyoruz. Lokal ve dış döviz talebine etki eden tüm unsurları bir araya getirdiğimizde TCMB'nin döviz piyasasında bugüne kadar yaptığını devam ettirmek adına daha çok rezerve ihtiyacı olabileceği ve bunun var olmadığı endişesi önümüzdeki dönem açısından ciddi bir risk unsuru” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Altın altın fiyatları Corona Dolar para Türkiye
Loading...