Gram altın rekor kırdı! Altın fiyatları kaç lira oldu?

Son dönemin en gözde yatırım araçlarından biri olan altın, haftanın son iş gününe de yükselişle başladı. Dün 520 liranın üstüne çıkarak rekor kıran gram altın, bugün 538 liraya kadar yükseldi.

Gram altın rekor kırdı! Altın fiyatları kaç lira oldu?

Döviz kurunun yükselmesi ve ABD seçimlerindeki belirsizlik altın fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Gram altın gibi çeyrek altının da fiyatı arttı. Çeyrek altın, 880 liraya yükseldi.

6 KASIM ALTIN FİYATLARI

YARIM ALTIN KAÇ PARA?

Alış: 1.745.20 Lira

Satış: 1.761.90 Lira

CUMHURİYET ALTINI KAÇ PARA?

Alış: 3.490.40 Lira

Satış: 3.510.30 Lira

REŞAT ALTINI KAÇ PARA?

Alış: 3.522.87 lira

Satış: 3.543.25

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Foto: Shutterstock

ABD SEÇİMLERİ ETKİSİ

ABD seçimlerinde sonuçlarına ilişkin belirsizlikler sürerken, doların sert para birimleri karşısında gerilemesiyle altın fiyatları 1,951 dolara kadar yükseldikten sonra 1,940 dolar sınırına çekildi.

Ahlatcı Yatırım’ın analizinde altın fiyatlarına ilişkin şu analiz yapıldı:

“Geçtiğimiz Çarşamba günü dikkatler ABD seçimlerinde açılan oylar üzerinde olmayı sürdürürken, doların güne güçlü başlaması Ons altında satış baskılarına neden olmuştu.

Dün ise seçim beklentileri ile birlikte güne 1,907 Dolar civarında sınırlı bir yükselişle başlayan değerli metalin, FOMC (ABD Merkez Bankası Federal Açık Piyasa Komitesi) kararı ve sonrasında gelen açıklamalar sonucu yükselişini hızlandırdığı takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, ons altının 1,939 dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Azalan talep ile ons altında aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1,930, 1,928 ve 1,918 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir.

Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1,947, 1,955 ve 1,965 direnç seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.”

Fiyatlar yükseldi altın satışları durdu İlginizi Çekebilir Fiyatlar yükseldi altın satışları durdu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Altın altın fiyatları Çarşamba çeyrek altın Corona Dolar Ekonomi istanbul Maliye Bakanlığı Merkez Bankası para seçim
Loading...