Altın fiyatları zirveden inmiyor! İşte çeyrek ve gram altında son durum….

Tüm dünyada yaşanan gelişmeler ve corona virüsü salgını nedeniyle altın fiyatları tarihinin rekor seviyelerine ulaşıyor. Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 384 lira oldu. Peki çeyrek altın ve yarım altın fiyatları ne kadar? İşte altın fiyatları...

Altın fiyatları zirveden inmiyor! İşte çeyrek ve gram altında son durum….

Ülkemizde altın geleneksel hediyeleşme aracı olarak da kullanıldığı için sıklıkla yatırımda da tercih ediliyor. Vatandaşlar yatırım amaçlı olarak almak için yarım, gram ve çeyrek altın fiyatlarını araştırıyor. İşte, altın fiyatları…

ALTIN FİYATLARI 23 NİSAN

Çeyrek altın: 624 Lira

Yarım altın: bin 248 Lira

Gram altın: 384,70 Lira

Cumhuriyet Ata Lira: 2 bin 555 liradan Lira

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

“ALTIN TALEBİ UZUN VADEDE SÜREBİLİR”

Ocak ayındaki ankette altın fiyatlarının bu yıl ortalama 1,546 dolar ve 2021'de 1,600 dolar olması bekleniyordu. Analistlerin açıklamasına göre, altın diğer para birimlerine sahip alıcılar için altını daha maliyetli hale getiren güçlü seyreden dolar ve birçok tüketicinin tecrit altında kaldığı ve gelirini kaybettiği Hindistan ve Çin gibi yerlerde azalan taleple baskılanabilir.

Finansal piyasaların tekrar düşmesi ve yatırımcıların ayakta kalabilmek için daha fazla likit varlığa para yatırmaları gerekmesi halinde fiyatlar da kırılgan olabilir. Standard Chartered analisti Suki Cooper, “Fiyatların güvenli liman akışları ve likidite ihtiyaçları arasında bir savaşta kalmasını bekliyoruz” dedi.

Cooper düşük tahvil getirileri ve daha fazla ekonomik destek tedbiri beklentisinin altına olan talebi uzun vadede sürdürebileceğini söyledi.

İç piyasada gram altın bugün yine 380 TL seviyesine çıktı. Çeyrek altın ise 620 TL seviyesinde bulunuyor.

(REUTERS)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Altın altın fiyatları çeyrek altın Çin Corona Dolar Hindistan para Reuters
Loading...