Sözcü Plus Giriş

AVM’ye gelen vatandaş: Özlem duyuyorum, gezmeye geldim

Uzmanların corona virüsü tedbirlerine karşı her gün yaptığı uyarılar bazı vatandaşlarda işe yaramamış gibi gözüküyor. Sabah saatlerinde AVM'lerin açılmasıyla birlikte bir vatandaş AVM'ye gezmek için geldiğini söyledi. Maskesini cebinde taşıyan ve kurallara saygılı olduğu mesajını veren kişi, "Alışveriş değil. İnsan çoktan beri böyle yerlere girip çıkamadığı için özlem duyuyor. Dolayısıyla gezmek için geldim. Maske cebimde. Gerekiyorsa maske takacağız” dedi. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap bugün yaptığı açıklamada, "Çok zorunda kalmazsam alışveriş merkezine gitmem" demişti. Türkiye'deki AVM'lerin 4'te 3'ü bugün alınan önlemler eşliğinde açılıyor.

12:03 -

Corona virüsü tedbirleri kapsamında 21 Mart’ta kapatılan alışveriş merkezleri bugün yeniden açıldı. Müşteriler içeriye ateşleri ölçülerek alındı. AVM içerisinde hijyen noktaları oluşturulduğu görüldü.

Normalleşme kapsamında saat 10.00'da açılan AVM'ler ilk müşterilerini tüm hijyen kurallarına uyarak almaya başladı. Müşterilerin maskesinin olup olmadığına dikkat edildi. Girişe uyarı levhaları konuldu. AVM'nin içinde belirli yerlere uyarı levhası ve dezenfektan konulduğu görüldü.

‘GEZMEK İÇİN GELDİM’

Alışveriş merkezinin açılmasını bekleyen bir vatandaş, “Alışveriş değil. İnsan çoktan beri böyle yerlere girip çıkamadığı için özlem duyuyor. Dolayısıyla gezmek için geldim. Maske cebimde. Gerekiyorsa maske takacağız” dedi. (SOZCU.COM.TR-İHA)

İLGİLİ HABERBilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap: Zorunda kalmazsam AVM'ye gitmemBilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap: Zorunda kalmazsam AVM'ye gitmem
Son güncelleme: 14:07 11.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more