BDDK: Giresun’da taksit süresi iki katına çıktı

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) uzmanların uyarılarına rağmen kötü yapılaşma yüzünden büyük bir sel felaketinin yaşandığı Giresun'da ekonomiye destek olmak için adım attı. BDDK iş yerlerinden yapılan kredi kartı harcamalarında taksit süresinin iki katı olarak uygulanacağını duyurdu.

BDDK: Giresun’da taksit süresi iki katına çıktı

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) Giresun’daki sel felaketine karşı kredi kartı harcamalarında taksit kolaylığı sağlanacağını duyurdu. BDDK tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Giresun’daki sel felaketinden maddi ve manevi etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu finansman kolaylığı sağlayacak kararlar almıştır.

1 Ocak 2021’e kadar Giresun'da yerleşik üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı taksitlendirme süreleri iki katı olarak uygulanacaktır.

Konut, taşıt ve tüketici kredilerinin vadeleri ise hem yeni krediler hem de yeniden yapılandırmalarda yönetmelikteki sınırlara tabi olmaksızın ödemesiz dönemlerin uygulanması da dâhil olmak üzere bankalar ve banka dışı mali kuruluşlar tarafından belirlenebilecektir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...