Sözcü Plus Giriş

Elon Musk, Jeff Bezos ve Richard Branson tarafından yönetilen uzay araştırma şirketlerinin hepsinin fırsat bölgelerinde, federallerin ekonomik kalkınma projelerini çekmek için vergi teşvikleri sunduğu düşük gelirli alanlarda kilit tesisleri olduğu duyuruldu.

Jeff Bezos (Foto: Reuters)

ABD medyası, bu teşvikler sayesinde milyarderlerin bu bölgelerde yaptıkları yatırımlarda sermaye kazancı vergilerinden kaçınmalarına ve bu yatırımların değerinin büyük bir vergi faturası biriktirmeden artmasına izin verdiğini bildirdi.

Richard Branson (Foto: Reuters)

Vergi programının, Musk’ın SpaceX, Bezos’un Blue Origin ve Branson’un Virgin Galactici için turistleri uzaya götürmek ve önümüzdeki yıllarda astronotları aya ve Mars’a indirmek için çalışırken önemli bir avantaj sağladığı ifade edildi. (DHA)

İlginizi ÇekebilirMusk'ın kapsülüyle uzaya çıktı... Yörüngeden nefes kesen paylaşımMusk'ın kapsülüyle uzaya çıktı... Yörüngeden nefes kesen paylaşım

İlginizi ÇekebilirDünyanın en zengin adamı Bezos'a karşı işçiler ayaklandıDünyanın en zengin adamı Bezos'a karşı işçiler ayaklandı