Bezos, Musk ve Branson’a uzay yarışında vergi indirimi

Dünyanın en zenginlerinden Jeff Bezos, Elon Musk ve Richard Branson'ın uzay yarışında vergi indirimi aldıkları ortaya çıktı.

Bezos, Musk ve Branson’a uzay yarışında vergi indirimi

Elon Musk, Jeff Bezos ve Richard Branson tarafından yönetilen uzay araştırma şirketlerinin hepsinin fırsat bölgelerinde, federallerin ekonomik kalkınma projelerini çekmek için vergi teşvikleri sunduğu düşük gelirli alanlarda kilit tesisleri olduğu duyuruldu.

Jeff Bezos (Foto: Reuters)

ABD medyası, bu teşvikler sayesinde milyarderlerin bu bölgelerde yaptıkları yatırımlarda sermaye kazancı vergilerinden kaçınmalarına ve bu yatırımların değerinin büyük bir vergi faturası biriktirmeden artmasına izin verdiğini bildirdi.

Richard Branson (Foto: Reuters)

Vergi programının, Musk’ın SpaceX, Bezos’un Blue Origin ve Branson’un Virgin Galactici için turistleri uzaya götürmek ve önümüzdeki yıllarda astronotları aya ve Mars’a indirmek için çalışırken önemli bir avantaj sağladığı ifade edildi. (DHA)

Musk'ın kapsülüyle uzaya çıktı... Yörüngeden nefes kesen paylaşım İlginizi Çekebilir Musk'ın kapsülüyle uzaya çıktı... Yörüngeden nefes kesen paylaşım

Dünyanın en zengin adamı Bezos'a karşı işçiler ayaklandı İlginizi Çekebilir Dünyanın en zengin adamı Bezos'a karşı işçiler ayaklandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD astronot Corona Dünya Ekonomi Elon Musk Jeff Bezos Mars protesto Reuters Twitter uzay
Loading...