Altın fiyatları düşüyor mu? Gram ve çeyrek altın kaç para oldu? (12 Ağustos)

Yatırımcısını son günlerde mutlu eden altın fiyatları hızla düşüşe geçti ve dünden bu yana hızlı bir düşüş gözleniyor. Gram ve çeyrek altındaki düşüş dikkat çekerken vatandaş altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Corona salgınında ikinci dalga endişeleri, ABD-Çin gerilimi, salgına karşı açıklanan parasal destek paketleri ve zayıflayan dolardan destek bulan altın geçtiğimiz hafta rekor üstüne rekor kırmıştı. İşte altında güncel rakamlar…

Altın fiyatları düşüyor mu? Gram ve çeyrek altın kaç para oldu? (12 Ağustos)

Altın yatırımcısının ve altına yatırım yapmayı planlayın yakından takip ettiği gram ve çeyrek altın fiyatları düşüşe geçti. Geçtiğimiz hafta rekordan rekora koşan altın bu haftaya düşüşle başladı ve düşüş sürüyor. Haftaya 477 lira seviyesinde başlayan gram altın sabah saatlerinde 438 liraya geriledi. Saat 11.36 itibariyle ise fiyatlar tekrar yükselişe geçti. Altın fiyatlarının düşüşe geçmesiyle gram altın, çeyrek altın veya yarım altın almak isteyen araştırmalara başladı. Peki çeyrek altın ve yarım altın fiyatları ne kadar?

ALTIN FİYATLARI 12 AĞUSTOS

GRAM ALTIN KAÇ PARA?

Alış: 456,53

Satış: 456,66

ÇEYREK ALTIN KAÇ PARA?

Alış: 739,90

Satış: 760,80

YARIM ALTIN KAÇ PARA?

Alış: 1.474,70

Satış: 1.521,00

CUMHURİYET ALTINI KAÇ PARA?

Alış: 2.950,60

Satış: 3.020,10

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALTIN FİYATLARI UÇTU, BULMAK ZORLAŞTI

Geçtiğimiz hafta altın rekor üzerine rekor kırarken vatandaşlar altın almak için kuyumculara akın etti. Bazı kuyumcularda çeyrek, yarım ve cumhuriyet altını bulmak zorlaştı. Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş, darphanenin yetişmekte zorlandığını ve bir-iki hafta daha sıkıntının yaşanacağını söyledi.

“DARPHANE YETİŞTİREMEDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUZ”

Kuyumcuların, gram ve çeyrek altın bulundurmakta zorluk yaşadıklarını belirten Bursa Kuyumcular Odası Başkanı İsa Altıkardeş, bu durumun altına olan yoğun talep nedeniyle yaşandığını belirtti.

Altınkardeş, “Gram ve çeyrek altına yoğun bir talep olunca darphane yetişemedi. Bununla ilgili 1-2 hafta daha sıkıntı yaşanacağı düşünülüyor. Daha sonra da normale dönecek. Vatandaşlar yastık altında var olan altınlarını bozdurduğunda da bu sıkıntının daha rahat aşılacağını düşünüyoruz” dedi.

ABD Altın altın fiyatları Bursa çeyrek altın Çin Corona Cumhuriyet altını para