Corona virüsü onlara yaradı! Siparişlere yetişemiyorlar

Tokat'ın Turhal ilçesinde bir tekstil fabrikası, giysi üretimini durdurarak, Corona virüsünden korunmak için medikal tulum üretmeye başladı. Günde bin adet tulum üreten fabrika işçileri, siparişlere yetişmek için gece gündüz çalışıyor.

Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü sebebiyle maske, önlük ve tutum gibi medikal ürünlerde talep artışı yaşandı. Tokat’ın Turhal ilçesinde kaban, ceket ve pantolon üretimi yapılan bir tekstil fabrikası talebi karşılamak için tamamen tulum üretimi yapmaya başladı.

Günde bin adet tulum üretimi yapan fabrika, yaklaşık 1 milyonluk siparişi yetiştirmek için vardiya sayısını da artırdı. Siparişi yetiştirmekte zorlanan fabrika çalışanları gece gündüz tulum üretiyor.

FOTO: DHA

İşletme Genel Müdürü  İsa Aktaş, 1994 yılından beri tekstil işinde olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

* Firmamızda bir yıldır mont ve kaban işi yapıyorduk. Çin’de koronavirüs görülmesi nedeniyle ihtiyaçtan dolayı tulum üretmeye başladık. Burada sadece tulum üretimi yapıyoruz. Maske üretimini ise İstanbul’da yapıyoruz.

FOTO: DHA

* Daha çok Çinli müşterilerimiz vardı. Son günlerde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden talep var. Ürünlerin yüzde 75’ini Çin’e gönderiyoruz.

* Şimdi Türkiye’den de yoğun bir talep oldu. İşçi sayımızda yüzde 100 artış yaptık. Çok yoğun bir talep var. Makine sayımızı da artırdık. (DHA)

FOTO: DHA

Manisa'da corona virüs paniği: Rehber kadın gözlem altına alındı İlginizi Çekebilir Manisa'da corona virüs paniği: Rehber kadın gözlem altına alındı Corona virüsü Yunanistan'a da sıçradı İlginizi Çekebilir Corona virüsü Yunanistan'a da sıçradı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Çin Corona hastane istanbul İtalya Kadın Manisa Maske Tekstil Tokat Türkiye Yunanistan
Loading...