Destek kredisi başvuru şartları neler? 10 bin TL bireysel temel ihtiyaç kredisi nasıl alınır?

Destek kredisine başvurular devam ediyor. Vatandaşların sağlık, gıda, kira, fatura gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına sağlanan bireysel temel ihtiyaç kredisi başvurularına yoğun ilgi sürüyor. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'nın 10 bin TL'ye kadar sağladığı destek kredisine başvuru için gerekli şartları ve başvuru işlemleri haberimizde. İşte 2020 destek kredisi hakkında merak edilen tüm detaylar.

Destek kredisi başvuru şartları neler? 10 bin TL bireysel temel ihtiyaç kredisi nasıl alınır?

Aylık geliri 5 bin lira altında olan ve temel ihtiyaçlarını giderebilmesi adına üç kamu bankasının sağladığı kredi imkanına yoğun ilgi gösteriliyor. Vatandaşlar 5 bin, 7 bin 500 ve 10 bin liralık kredi kullanarak 6 ay geri ödemesiz ve 36 aya varan taksit seçenekleriyle başvuruda bulunabiliyor. Peki destek kredisina başvurular nasıl yapılıyor? Temel ihtiyaç destek kredisi başvuru şartları neler?

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANAMAYACAK?

Açık takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hane halkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Ziraat, Halkbank ve VakıfBank'ın başlattığı temel ihtiyaç kredi başvuruları 1 Nisan'dan bu yana devam ediyor. Corona virüsü nedeniyle ekonomik olarak etkilenen vatandaşlar 6 ay ertelemeli 36 aya varan ve maksimum 10 bin TL’lik destek kredisinden faydalanabiliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; “5 bin lira altında geliri olan vatandaşlarımız için 10 bin liraya kadar, çok düşük maliyetli temel ihtiyaç desteği devreye alındı. 3,7 milyon vatandaşımız başvurdu. Bu kapsamda da ödemeleri bu hafta başlatıyoruz.” demişti.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN BAŞVURU VE TAKİP SAYFALARI

İhtiyaç sahipleri aşağıdaki linkler aracılığıyla başvuru sayfalarına ulaşabilir…

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ

ZİRAATBANK TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ NASIL KULLANILACAK?

Krediye başvuru yapan ve olumlu sonuçlandığına dair SMS yoluyla bilgilendirilen vatandaşlar, bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredileri aktif hale getirebilecek. Kredisi onaylanan kişilerin, krediyi aktif hale getirmesi için şu yolları uygulaması gerekir;

Uygulamalardaki ‘İhtiyaç Kredisi' sekmesine tıklayarak, ‘Temel destek ihtiyaç kredisini seçin. Sonrasında ise talep ettiğininiz miktarı ve vade sayısını seçmeniz gerekiyor. Devam sekmesine basarak işlemi sonuçlandırın.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ GERİ ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Temel ihtiyaç destek kredisine başvuran vatandaşların merakla beklediği sorunun cevabı belli oldu. Krediye başvuru yapan kimselere bilgilendirme mesajları gelmeye başladı. Başvuru yapan vatandaşlara SMS yoluyla bilgi gitmeye başladı.

İşsizlik maaşı yattı mı? İşsizlik ödeneği kaç lira? İlginizi Çekebilir İşsizlik maaşı yattı mı? İşsizlik ödeneği kaç lira?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Berat Albayrak Corona Ekonomi Halkbank ihtiyaç kredisi işsizlik maaşı Maliye Bakanı para Sağlık Türkiye Vakıfbank Ziraat Bankası
Loading...