Dolar ne kadar oldu? (12.06.2020)

Dolar/TL haftanın son işlem gününe 6,80 seviyesinin üstünde başladı. ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'a verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezasının ABD-Türkiye arasında yeni bir gerilim hattı oluşturabileceği düşüncesiyle kurda bir miktar yükseliş görüldü.

Dolar ne kadar oldu? (12.06.2020)

Türkiye’de sanayi üretimi ve cari işlemler dengesinin izlendiği haftanın son gününe Dolar/TL 6,80 seviyesinin üstünde başladı.

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’a, silahlı terör örgütüne yardım etmek suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası verilirken ABD büyükelçiliği karara itiraz etti.

Metin Topuz

Retuers’ta yer alan habere göre; dünkü mahkeme kararı öncesi 6.8 seviyesinde bulunan dolar/TL saat kararın hemen ardından yükselişe geçerek 6.8225’e kadar yükseldi. Dolar ardından söz konusu seviyelerde seyretmeye devam etti. Piyasada süreç ABD-Türkiye ilişkilerine etkisi açısından takip ediliyor.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 17 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 4 bin 763 olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Test sayısında 2,5 milyona ulaştık. Şimdiye kadarki vakaların yüzde 85'i iyileşti” dedi.

ABD Senatosu Silahlı Hizmetler Komisyonu, 95 adet F-35 savaş uçağı üretimi için 9,1 milyar dolarlık ek bütçeyi onayladı. Komisyon, Türkiye'ye satılan ancak S-400 anlaşmazlığı sebebiyle teslim edilmeyen 6 adet F-35 uçağında gerekli değişikliklerin yapılmasına da onay verdi.

Fed’in toplam bilanço büyüklüğü 10 Haziran haftasında 7,21 trilyon dolardan 7,22 trilyon dolar seviyesine yükseldi. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Covid-19’un yayılmasıyla mücadele için ekonominin ikinci bir kez kapatılmasının uygulanabilir bir seçenek olmadığını ve Amerikalılar için daha fazla baş ağrısına yol açacağını söyledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Dolar Dolar ne kadar Euro FED istanbul korona mahkeme Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Sanayi söz Terör Türkiye
Loading...