Dolar ne kadar oldu? (25.06.2020)

Dolar/TL güne 6,85 seviyesinde başladı. Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı ve politika faizini 8.25 seviyesinde sabit bıraktı. ABD'nin ekonomiyi canlandırmak için yeni bir paket üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Dolar ne kadar oldu? (25.06.2020)

Dolar/TL güne 6,85 seviyesinden başlarken, Euro/TL 7,70 seviyesinden açıldı. Merakla beklenen faiz kararında TCMB politika faizini 8.25 seviyesinde sabit bıraktı.

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, ABD’de ekonomik toparlanmanın zaman alacağını belirtti ve GSYH’nin corona virüsü krizi öncesi seviyelere 2022’den önce dönmesini beklemediğini söyledi.

Beyaz Saray Ekonomik Danışmanlar Konseyi Başkanı Thomas Philipson bu ay sonunda görevinden ayrılıyor. Philipson bu görevi 2017’den bu yana sürdürüyordu.

 

Kanada, corona virüsü salgınının yol açtığı ekonomik daralma ve buna verilen olağanüstü mali yanıt nedeniyle AAA kredi notunu kaybeden ilk ülke oldu. Fitch, Kanada’nın kredi notunu AAA’dan AA+ seviyesine indirdi.

Fox Business’ın haberine göre, ABD ekonomisinin koronvairüs krizinden başarılı şekilde çıklasına yardın için yeni bir paket hazırlanıyor ve bu yeni yardım paketinin büyüklüğü 1 trilyon dolar olacak. (FOREKS)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD beyaz Beyaz Saray Corona Dolar Dolar ne kadar Euro faiz FED Kanada Merkez Bankası para Türkiye
Loading...