Dolar ne kadar oldu? (28.04.2020)

Dolar/TL, bugün akşam saatlerinde 7,00 seviyesini gördü. Piyasada, corona virüsü salgınına karşı alınmış tecrit önlemlerinin kademeli olarak kaldırılma takvimi ve ekonominin yeniden açılması için atılacak adımlar takip ediliyor. Kur daha sonra 7 sınırında işlem görmeye devam etti.

Dolar ne kadar oldu? (28.04.2020)

Dolar/TL yeni güne 6,99, seviyesinden başladı ve akşam saatlerinde psikolojik seviye olan 7.00’ı gördü. Kamu bankaları uzun süredir dolar/TL kurunun 7 TL’nin altında kalması için döviz sattığı belirtiliyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 yıllık sabit kuponlu gösterge tahvil ihalesi düzenledi.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 95 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 2 bin 131 yeni vaka tanısı konulduğunu, 4 bin 651 hastanın da iyileştiğini açıkladı.

ERDOĞAN: TÜNELİN UCUNDAKİ IŞIĞI GÖRDÜK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz. Bu hafta sonu da yine 31 ilimizde 3 gün süreyle 1 Mayıs sebebiyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız.” dedi. Cumhurbaşkanı “Tünelin ucundaki ışığı gördük” diyerek tedbirlere uyulması durumunda hayatın normale dönmesi adına bir planı yakın zamanda açıklayacaklarını ifade etti.

ABD'de koronavirüs vaka sayısı 1 milyonu aştı. Çin’de dün 6 yeni corona virüsü vakası tespit edildi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Pazartesi programında yer alan corona virüsü salgınına ilişkin basın toplantısı iptal edildi.

Japonya’da işsizlik oranı Mart ayında son 1 yılın en yüksek seviyesine yükseldi ve açık işlerin başvurulara oranı 3 yılın en düşük seviyesine geriledi.

ABD Merkez Bankası (Fed), nakit sıkıntısı çeken yerel yönetimlere ve eyalet hükümetlerine para akışının devam ettirilmesi çabalarının bir parçası olarak yerel yönetim tahvili alım programını genişletti.

AVM'lerin tekrar açılışı için kısa çalışma ödeneği ve kira şartı İlginizi Çekebilir AVM'lerin tekrar açılışı için kısa çalışma ödeneği ve kira şartı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Çin Corona Cumhurbaşkanı Dolar Dolar ne kadar Donald Trump Ekonomi Euro FED Japonya Maliye Bakanlığı Merkez Bankası para Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Sağlık Bakanlığı TAyyip Erdoğan
Loading...