Dolar ne kadar oldu? (30.04.2020)

Merkez Bankası enerji fiyatlarındaki düşüş sebebiyle 2020 yılı enflasyon tahminini yüzde 8,2'den 7,4'e indirdi. Avrupa Merkez Bankası ek nakit adımları attı. İşte piyasada son durum...

Dolar ne kadar oldu? (30.04.2020)

Piyasalar yeni günde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ‘Enflasyon Raporu’ ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) kararlarını takip etti.

Amerikan Merkez Bankası (Fed) dün akşam beklendiği gibi faizleri yüzde 0-0,25 aralığında tutarak ekonomiyi canlandırma çalışmalarına devam ettiğini gösterdi.

TCMB Başkanı Murat Uysal, ‘Enflasyon Raporu’ ile ilgili sanal ortamdan bir sunum yapıyor. TCMB son enflasyon raporunda bu yıl sonu tüketici fiyatları tahminini %8,2, gelecek yıl sonu tahminini %5,4 olarak açıklamıştı. Merkez Bankası 2019 yılı için enflasyon tahminini yüzde 8,2’den yüzde 7,4’e indirdi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), faiz kararını açıklayacak. Kararın ardından ECB Başkanı Christine Lagarde, basın toplantısı düzenleyecek.

Sağlık Bakanlığı, son 24 saat korona virüsten 89 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 936 yeni vaka konulduğunu, 5 bin 231 hastanın iyileştiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Normalleşme süreci beklendiği şekilde devam ederse okulları 1 Haziran'da açarız” ifadelerini kullandı.

ABD PİYASAYI DESTEKLEMEK İÇİN PETROL ALIYOR

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Ulusal rezervler için milyonlarca varil petrol alacaklarını söyledi. Japonya’da parlamentonun 241 milyar dolar büyüklüğündeki ek bütçeyi bugün onaylaması bekleniyor.

Avrupa’nın toparlanma planının yılın ikinci yarısında uygulanmaya hazır olması gerektiğini, planın Aralık ayına veya daha sonrasına kadar sürüncemede kalmaması gerektiğini söyledi.

Avrupa Merkez Bankası ise varlık alım programına daha fazla nakit desteği sunma kararı aldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Avrupa Dolar Dolar ne kadar enflasyon Euro faiz FED Japonya korona Merkez Bankası Milli Eğitim Bakanı Normalleşme Sağlık Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...