Sözcü Plus Giriş

Emlak vergisi için son günler! Emlak vergisi nasıl ödenir?

Bina, arazi ve arsalar için her yıl düzenli olarak emlak vergisi verilmek zorundadır. Emlak vergisinde ilk taksit mayıs ayı içerisinde, ikinci taksit ise kasım ayında ödeniyor. Mayıs ayı taksitleri için ise son günler yaşanıyor. Peki, emlak vergisi ne zaman verilir? Emlak vergisi nasıl ödenir? İşte bilinmesi gereken tüm detaylar...

14:39 -
Emlak vergisi için son günler! Emlak vergisi nasıl ödenir?

Bina, arazi ve arsalar sahipleri tarafından her yıl iki taksitle ödenen Emlak vergisinde son günler geldi. Emlak vergisi ödemeleri belediyelerin banka hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla da ödenebiliyor. Bazı belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ödeme ve borç sorgusu da yapılabiliyor.

EMLAK VERGİSİ SON ÖDEME TARİHİ NE ZAMAN?

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemeleri için ödemelerde son gün tarih 1 Haziran.

EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Emlak vergilerinin ilgili belediyeye bizzat gidilerek ödeniyor. Emlak Vergileri Belediyelerin banka hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla da ödenebiliyor. Bazı belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ödeme ve borç sorgusu da yapılabiliyor.

EMLAK VERGİSİ GEÇİKME ZAMMI NE KADAR?

Emlak Vergisi süresi içinde ödenmezse, her ay için yüzde 2 oranında gecikme zammı uygulanıyor. Mayıs sonuna kadar ödenmesi gereken ilk taksiti ödemediyseniz gecikme zammıyla birlikte iki taksiti ödeyebilirsiniz.

Son güncelleme: 14:42 27.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more