Sözcü Plus Giriş

Eski çalışanlardan iflas davasına müdahillik talebi

İflas eden Atlasglobal şirketinin eski çalışanları, alacaklarının ödenmediği iddiasıyla Bakırköy Adliyesine gelerek 3. Ticaret Asliye Mahkemesi’ne müdahillik talebinde bulundu. Adliye önünde basın açıklaması yapan kaptan pilot Birol Balaban ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle mağdur olduklarını söyleyerek davanın takipçisi olacaklarını ifade etti.

13:58 -
Eski çalışanlardan iflas davasına müdahillik talebi

Hava yolu firması Atlasglobal geçen yılın Kasım ayında mali krize girerek uçuşlarını durdurma kararı almıştı. İflas davası görülecek hava yolu firmasının pilot, hostes ve kabin memuru olarak görev yapan eski çalışanları Bakırköy Adliyesi'ne gelerek davaya müdahillik talebinde bulundu.

İLGİLİ HABERAtlasglobal resmen iflas başvurusunda bulunduAtlasglobal resmen iflas başvurusunda bulundu

Maaşlarını ve tazminatlarını alamadıklarını iddia eden çalışanlar, “Bu nedenle mahkemeniz dosyasına müdahale etme zarureti hasıl olmuştur. İflas dosyasına müdahale talebimizin kabulüne karar verilmesini talep ederim” açıklamasıyla dilekçe sunmak için mahkemeye başvurdular.

İflas eden Atlasglobal şirketinin eski çalışanları, alacaklarının ödenmediği iddiasıyla Bakırköy Adliyesine gelerek 3. Ticaret Asliye Mahkemesi’ne müdahillik talebinde bulundu. / Fotoğraf: İHA

“ALIN TERİMİZİN KARŞILIĞINI ALMAK İÇİN MÜDAHİL OLMAK İSTEDİK”

Firmanın eski kaptan pilotlarından Birol Balaban, Bakırköy Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasında “Ücretlerimizin ödenmemesi nedeniyle mağdur olduk. Bizim ricamız ise hak edişlerimizi almaktı ama süreç içerisinde bu insanlar ücret almadan uçtular. Netice olarak bir markayı kaybetmiş olduk. Alacaklarımız var, işveren sürekli bunları vereceğini ifade etti. Dün ödeme yapmasını bekliyorduk ancak bu söz de yerine gelmedi. Biz de alın terimizin karşılığını almak için davaya müdahil olmak istedik. Bu sebep ile dilekçe vermeye geldik ancak corona virüs tedbirleri nedeniyle bir kısmımız dilekçe veremedi. Ancak bu haklı davamızın takipçisi olmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERAtlasglobal'den bilet alanların hakları neler?Atlasglobal'den bilet alanların hakları neler?

“UMARIM İŞVEREN VERDİĞİ SÖZLERİ ARTIK TUTAR”

Neredeyse tüm Atlasglobal çalışanlarının davaya müdahil olduğunu söyleyen Balaban, “Ancak büyük çoğunluğunu pilotlar ve kabin ekibi kapsıyor. Bu uzun bir süreç ancak biz bu süreci takip etmek istiyoruz. Umarım işveren de verdiği sözleri artık tutar” dedi.

Öte yandan eski çalışanlar Atlaszedeler Adalet Platformu'nu oluşturduklarını da aktardı. (İHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more