Sözcü Plus Giriş

Gıda lojistiği uygulamalarında son durum

Cep telefonu uygulamalarından market alışverişi yapılmasına imkan veren uygulamalar sokağa çıkma yasağına rağmen sabah saatlerinde çalışıyordu. Getir ve Banabi günün ilerleyen saatlerinde sipariş almayı durdurduklarını açıkladı. Uygulamaların neden pazartesi gününe kadar iş bıraktıklarına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:04, 11/04/2020
Gıda lojistiği uygulamalarında son durum

Sokağa çıkma yasağı ile vatandaş market alışverişini nasıl yapacağını düşünürken Getir, Banabi, Hepsiexpress ve İstegelsin gibi uygulamaların sabah saatlerinde çalıştığı gözlendi.

Dün gece yarısına iki saat kala 30 büyükşehirde pazar gece yarısına kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte vatandaş evin gıda ihtiyacını karşılamak için kendini sokağa attı. Sokakta günlerdir görülmemiş bir kalabalık olurken kimi mahallelerde tansiyon yükseldi, arbedeler yaşandı.

Sabah saatlerinde büyükşehirlerde sokakta kimse olmazken Getir, Banabi, Hepsiexpress ve İstegelsin gibi market siparişi verilen uygulamaların sabah saatlerinde çalıştığı gözlendi.

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine göre ürün ve/veya malzemelerin naklinde lojistiğinde yurt içi ve dışı taşımacılık kapsamında görevli olanların çalışmasına imkan veriliyordu.

GETİR VE BANABİ SİPARİŞ ALMAYI DURDURDU

Getir tarafından ilerleyen saatlerde yapılan açıklamada ise saat 13:00 itibariyle siparişlerin durdurulduğu açıklandı. Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın da Banabi’nin pazartesi gününe kadar sipariş almayı durdurduğunu açıkladı.

İlginizi ÇekebilirKimler sokağa çıkabilir?Kimler sokağa çıkabilir?
Yayınlanma Tarihi:09:37,