Görenler gözlerini ayıramadı, bakan bir daha baktı

2017 yılında denize indirildiğinde dünyanın en lüks ve en büyük altı yatından biri olan Amadea isimli ultra lüks motor yat bugün sabah saatlerinde Bodrum'a geldi. 22 tanker akaryakıt alan yata gıda takviyesi de yapıldı.

Fransa’nın La Ciotat Limanı’ndan bu sabah saatlerinde Bodrum’a gelen ve 2017 yılında denize indiğinde dünyanın en büyük altı yatı arasında gösterilen 107 metre uzunluğundaki İngiliz bayraklı Amadea isimli ultra lüks motor yat Bodrum limanına giremedi. Yat Mantar Burnu’ndaki yolcu gemisi iskelesine bağlanmak zorunda kaldı.

FOTO: SÖZCÜ

GÖRENLER GÖZLERİNİ AYIRAMADI

18 metre genişliğinde ve içerisinde 36 personel ile 20 yolcunun kalabileceği 10 lüks kabinin bulunduğu yatta su sporları, mini denizaltı ve özel çelikten koruma gövde yapısı bulunuyor.

Yatın VIP iki odası ve salonlarında 24 ayar altın kullanıldığı belirtildi. Yat bu sabah saatlerinde iskeleye bağlandıktan sonra tam 22 tanker akaryakıt aldı.

FOTO: SÖZCÜ

Yata iki kamyon gıda takviyesi yapıldığı görüldü. 13 mil süratte, dolu yakıt tankıyla yaklaşık 8 bin mil durmadan gidebilen yatı Bodrum’da görenler gözlerini ayıramadı, bol bol fotoğraf çekti.

FOTO: SÖZCÜ

AZERİ ASILLI RUS İŞ ADAMINA SATILACAK İDDİASI

Yatın 340 milyon Dolar’dan satışa çıkarıldığı belirtildi. Yatın kiralık olmadığı, Türkiye’de iş ve sık sık tatil yapan Azeri asıllı Rus iş adamına satılacağı, bu nedenle Bodrum’a getirildiği iddia edildi.

FOTO: SÖZCÜ

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...