Gram altın fiyatları güne yükselişle başladı! Çeyrek altın ve tam altın kaç para oldu?

Ramazan Ayı’nın ilk günü altın fiyatları güne yükselişle başladı. Tüm dünyada etkisini sürdüren corona virüsü pandemisi sebebiyle gram altın fiyatları anlık olarak değişim göstermeye devam ediyor. Yatırımını altında tutan vatandaşlar da internette altın fiyatlarını öğrenmek için araştırma yapıyor. Peki, gram altın fiyatları kaç para oldu? Çeyrek altın ve tam altın kaç para oldu? İşte cevaplar…

Gram altın fiyatları güne yükselişle başladı! Çeyrek altın ve tam altın kaç para oldu?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de corona virüsü pandemisi nedeniyle oluşan ekonomik tablo, altın fiyatlarını anlık olarak değişmesini sağlıyor. Yatırımını altına tutan vatandaşlar da altın fiyatları canlı aramasını yapıyor. İşte 24 Nisan Cuma altın fiyatları…

24 NİSAN CUMA GRAM ALTIN FİYATLARI KAÇ PARA?

Çeyrek altın: 633,23 Lira

Yarım altın: bin 248 Lira

Gram altın: 388,60 Lira

Cumhuriyet Ata Lira: 2 bin 607 liradan Lira

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Foto: Shutterstock

“ALTIN TALEBİ UZUN VADEDE SÜREBİLİR”

Ocak ayındaki ankette altın fiyatlarının bu yıl ortalama 1,546 dolar ve 2021’de 1,600 dolar olması bekleniyordu. Analistlerin açıklamasına göre, altın diğer para birimlerine sahip alıcılar için altını daha maliyetli hale getiren güçlü seyreden dolar ve birçok tüketicinin tecrit altında kaldığı ve gelirini kaybettiği Hindistan ve Çin gibi yerlerde azalan taleple baskılanabilir.

Finansal piyasaların tekrar düşmesi ve yatırımcıların ayakta kalabilmek için daha fazla likit varlığa para yatırmaları gerekmesi halinde fiyatlar da kırılgan olabilir. Standard Chartered analisti Suki Cooper, “Fiyatların güvenli liman akışları ve likidite ihtiyaçları arasında bir savaşta kalmasını bekliyoruz” dedi.

Cooper düşük tahvil getirileri ve daha fazla ekonomik destek tedbiri beklentisinin altına olan talebi uzun vadede sürdürebileceğini söyledi.

İç piyasada gram altın bugün yine 380 TL seviyesine çıktı. Çeyrek altın ise 620 TL seviyesinde bulunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Altın altın fiyatları canlı çeyrek altın Çin Corona Cuma Dolar Hindistan para Ramazan Türkiye
Loading...