Havacılıkta virüsün faturası büyük

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), corona virüs salgınının hava yolu şirketlerine etkisinin 29 milyar doları aşacağı ve yolcu sayısının 2020'de yüzde 0,6 azalacağı öngörüsünde bulundu.

Havacılıkta virüsün faturası büyük

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), corona virüs salgını nedeniyle küresel hava taşımacılığının 2009 yılından bu yana ilk kez düşüş göstereceğini tahmin etti.

Corona virüsü salgını nedeniyle düşen talebin ve Çin’e uçuşların durdurulmasının hava yolu şirketlerine etkilerini değerlendiren IATA, düşen talebin hava yolu şirketlerine etkisinin küresel olarak 29 milyar doları aşacağını tahmin etti ve bu etkinin büyük kısmının Asya-Pasif bölgesi hava yolu şirketlerinde görüleceğini belirtti.

Çinli hava yolu şirketlerinin 12,8 milyar dolar gelir kaybına uğrayacaklarını tahmin eden IATA, 2020 yılı için yüzde 4,1 olarak açıkladığı global yolcu talebi büyüme tahminini yüzde 0,6 daralma olarak revize etti. (FOREKS)

Salgının vurduğu havacılık devi iflasın eşiğinde İlginizi Çekebilir Salgının vurduğu havacılık devi iflasın eşiğinde Çin havacılık sektörüne corona virüsü darbesi İlginizi Çekebilir Çin havacılık sektörüne corona virüsü darbesi THY Çin seferlerini şubat sonuna kadar durdurdu İlginizi Çekebilir THY Çin seferlerini şubat sonuna kadar durdurdu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Asya büyüme Çin Corona Dolar Ekonomi THY
Loading...