Sözcü Plus Giriş

HEKTAŞ dezenfektan üretimine başladı

OYAK Tarım Hayvancılık Grubu şirketi HEKTAŞ, dezenfektan üretimine başladı. HEKTAŞ, “Hek-off” ve “Hekpak” dezenfektanları ile hijyen malzemesi ihtiyacına katkı sağlayacak.

Güncellenme: 13:55, 24/04/2020
HEKTAŞ dezenfektan üretimine başladı

HEKTAŞ'ın üretimine başladığı yeni dezenfektanlar, COVID-19 pandemisi ile mücadelede, Bilim Kurulu tarafından da önerilen etken madde içerik ve oranlarına uygun olarak üretiliyor. Dezenfektanlar ilk etapta günlük 15 bin litre üretilerek 500 mililitre, 1 litre ve 25 litrelik ambalajlarda satışa sunulacak.

OYAK Tarım Hayvancılık Grup Başkanı ve HEKTAŞ Genel Müdürü Levent Ortakçıer, virüs salgını sonrasında oluşan toplumsal ihtiyaca göre üretim hatlarını güncellediklerini belirterek, “Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizin de topyekûn mücadele içinde olduğu corona virüsüne karşı en etkin önlemlerden biri şüphesiz hijyenin sağlanmasıdır. HEKTAŞ olarak, mühendislerimiz tarafından yürütülen Ar-Ge süreci sonrasında dezenfektan üretimi için düğmeye bastık” dedi.

İlginizi ÇekebilirTÜİK'e göre 1 litre kolonya normal koşullarda 24.70 TLTÜİK'e göre 1 litre kolonya normal koşullarda 24.70 TL
Yayınlanma Tarihi:13:54,