Sözcü Plus Giriş

İş Bankası’ndan corona önlemleri

Türkiye İş Bankası, corona virüs salgını nedeniyle hem müşterilerini hem de çalışanlarını ilgilendiren bir dizi sağlık tedbiri aldı.

Sozcu.com.tr
09:49 -
İş Bankası’ndan corona önlemleri

Salgının Türkiye’de görülmesinin hemen ardından toplum sağlığının korunmasına yönelik alınan tedbirler kapsamında İş Bankası, bankacılık işlemlerini şube dışı kanallardan (İşCep, Maximum Mobil, İnternet Şube, Bankamatik vb.) yapmaları için müşterilerini yönlendirdi.

Banka, Bankamatiklerden günlük nakit çekme limitini kart ile 5.000 TL, İşCep'ten karekod ile 3.000 TL olmak üzere toplam 8.000 TL'ye yükselttiğini duyurdu.

Müşteriler, diğer banka ATM'lerinde de İş Bankası kartıyla günlük 5.000 TL'ye kadar ücretsiz nakit çekebiliyor.

Bankamatik cihazlarının da düzenli olarak dezenfekte edildiğini açıklayan Banka, kart şifresi tuşlanmasına gerek kalmadan Maximum Mobil ile veya temassız özellikli İş Bankası kartlarıyla yapılan ödeme işlemlerinin üst limitini de 250 TL'ye çıkarttı.

Bankadan yapılan açıklamada, hesap açma işlemlerinin şubeye gitmeye gerek kalmadan İşCep uygulaması ile yapılabildiği hatırlatıldı.

“Anında müşteri olma” hizmeti sayesinde İşCep uygulamasını indiren kullanıcılar, arzu etmeleri halinde görüntülü görüşme hizmeti de alarak başvurularını bulundukları yerden yapabiliyor.

Alınan tedbirler kapsamında ayrıca, yoğunluk yaşanan şubelerde müşteriler, belirli bir sırayla içeri alınmaya başlandı.

BAZI ŞUBELER KAPATILDI

Şubelerde verilen hizmet sırasında çalışanların kendi aralarında ve müşterilerle 1-1,5 metrelik güvenli mesafelerin korunmasına özen gösterilirken; Banka, alışveriş merkezleri, havalimanı, hastaneler ve kurum içi şubelerinin tedbiren geçici olarak hizmet vermeyeceğini açıkladı.

Banka, emekli promosyon taahhüdü sona ermiş emekli maaş hak sahiplerinin mevcut taahhütlerinin otomatik olarak yenilendiğini de duyurdu. 30 Haziran 2020 tarihine kadar taahhüdü sona erecek olan emekli maaş müşterilerinin taahhütlerinin de mevcut taahhütlerinin sona ermesini takiben yine otomatik olarak yenileneceği belirtildi.

Emekli maaşını İş Bankası'na taşımak isteyen emeklilerin de aynı şekilde şubeye gitmelerine gerek kalmadan İşCep uygulaması aracılığı ile maaş taşıma, taahhüt verme işlemlerini yapabildikleri ve promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılabildiği bilgisi verildi.

İLGİLİ HABERBazı bankalardan saha personellerine corona izniBazı bankalardan saha personellerine corona izni

ÇALIŞANLARA YÖNELİK TEDBİRLER DE ALINDI

İş Bankası, uzaktan çalışma modeliyle bankacılık hizmetlerini aksatmadan şubelerde ve genel müdürlükte, mümkün olan en az kadroyla dönüşümlü olarak çalışma kararı aldığını duyurdu.

Alınan tedbirler kapsamında genel müdürlük binalarında yemekhanelerini kapatan banka, çalışanlarına hijyen koşullarına uygun yemek dağıtımı için düzenleme yaptı.

Banka, çalışanların kendilerini rahat hissetmeleri için bir süreliğine serbest kıyafet uygulamasına geçti.

DAHA ÖNCE AÇIKLADIĞI ÖNLEMLER

Banka daha önce ayrıca şu önlemleri aldığını açıklamıştı:

– Kendileri veya aileleri yurt dışına seyahatte bulunmuş çalışanların 14 gün boyunca iş yerlerine giriş yapmamalarının sağlanması,

– Tüm etkinlik ve organizasyonlar ile yurt içi ve yurt dışı tüm toplantı, eğitim, seminer, konferans vb. etkinliklere katılımların durdurulması,

– Hamile çalışanlar ve süt izni kullananlar ile kronik hastalığı bulunan çalışanların idari izinli sayılması,

– Çalışanlara maske ve eldiven dağıtımı yapılması, parayla temas eden çalışanlara eldiven kullanımı zorunluluğu getirilmesi ve tüm genel müdürlük binaları ve şubelerin dezenfekte edilmesi.

İLGİLİ HABERBankalardan emeklilere Corona virüsü uyarısı!Bankalardan emeklilere Corona virüsü uyarısı!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more