İşsizlik maaşları yattı mı? Mayıs ayı işsizlik maaşları için açıklama geldi!

Mayıs ayı işsizlik ödeneği ödemeleri başladı. TC kimlik numarasının sonu 0-2-4 ile bitenler bugünden, 6-8 ile bitenler de yarından itibaren PTT şubelerinden işsizlik maaşlarını çekebilecekler. 26 Nisan'a kadar IBAN numaralarını bildirmiş olanların işsizlik maaşları banka hesaplarına yatacak.

İşsizlik maaşları yattı mı? Mayıs ayı işsizlik maaşları için açıklama geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, corona virüsüyle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için aldıkları önlemleri kararlılıkla sürdürdüklerini bildirdi. Bu kapsamda, geçtiğimiz ayın ödemelerinde olduğu gibi bu ayın işsizlik sigortası ödemelerini de hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmaya devam edeceklerini kaydeden Bakan Selçuk, “Mayıs ayı işsizlik ödeneği ödeme tarihini öne çektik. İşsizlik ödeneğini ödemeye başladık” ifadelerini kullandı.

26 Nisan’a kadar IBAN numaralarını bildirmiş olan hak sahiplerinin ödemelerini banka hesabından alacağını aktaran Bakan Selçuk, “IBAN bilgisini kuruma bildirmeyen, hatalı bildiren veya IBAN'ı olmayan hak sahiplerinin de ödemeleri PTT şubeleri aracılığıyla yapılmaya devam edilecek” dedi.

TC KİMLİK NUMARASININ SON RAKAMINA GÖRE OLACAK

Öte yandan, PTT önünde yoğunlaşma yaşanmaması için hak sahipleri TC kimlik numaralarının son rakamına göre ödemelerini alacak. TC kimlik numarasının sonu 0-2-4 ile bitenler bugünden, 6-8 ile bitenler de yarından itibaren PTT şubelerinden İşsizlik Ödeneğini çekebilecekler. (DHA)

İşsizlik maaşında PTT bilmecesi sürüyor! İşsizlik maaşı nasıl alınacak? İlginizi Çekebilir İşsizlik maaşında PTT bilmecesi sürüyor! İşsizlik maaşı nasıl alınacak?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile banka Corona Ekonomi Mayıs ayı
Loading...