Sözcü Plus Giriş

Kartallıoğlu’dan Dünya Çiftçiler Günü mesajı

CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kartallıoğlu, "Hasattan ürünlerin reyona geliş aşamasına kadar her konuda eğitim desteği vererek ürünlerde verim kaybının da önüne geçiyoruz" diye konuştu.

15:27 -
Kartallıoğlu’dan Dünya Çiftçiler Günü mesajı

Her yıl 14 Mayıs'ta kutlanan Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla CarrefourSA'nın sürdürülebilir tarıma verdiği desteği değerlendiren CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, şunları dile getirdi:

“Geçtiğimiz yıllarda“Yerli Tohum – Taze Mahsul” projesi ile kooperatiflerin çatısı altındaki çiftçilere sözleşmeli çalışma modeli ile verdiğimiz desteği, bu yıl Tarım ve Orman Bakanlığı, TİGEM ve TAGEM ile iş birliği gerçekleştirerek artırdık.

Alım garantisi ile çalıştığımız sözleşmeli çiftçileretohumdan ekime, hasattan ürünlerin reyona geliş aşamasına kadar her konuda eğitim desteği vererek ürünlerde verim kaybının da önüne geçiyoruz.

Verimliliği, TİGEM ve TAGEM'le birlikte çalışarak tohumdan filizlenmeye, ilk ekimden hasada ve sonrasında da depolarımızda devam eden sıkı denetimlerle sağlıyoruz. CarrefourSA olarak Türkiye'nin birçok bölgesinden 8 bine yakın çiftçi ile çalışarak aylık ortalama 10 bin tona yakın yaş sebze – meyve alımı gerçekleştiriyoruz.

Başta çiftçiler olmak üzere iş birliğimizde emeği geçen herkesin Dünya Çiftçiler Günü kutlu olsun.” Konuya ilişkin basın bülteni ve görselleri ekte değerlendirmenize sunulmuştur.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more