Kaş’a sezonun ilk günübirlik tur kafilesi gecikmeli de olsa geldi

Corona virüsü tedbirlerinin gevşetilmesiyle birlikte yurt içi paket turlar da başladı. Bu sezonun ilk tur kafilesi Kaş'a gelirken seyahat süresince alınan sıkı tedbirler dikkat çekti.

Kaş’a sezonun ilk günübirlik tur kafilesi gecikmeli de olsa geldi

İçişleri Bakanlığı'nın ‘Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri' genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde başlayan turlarla Kaş ilçesine 10 kişilik ilk yurtiçi tur kafilesi geldi.

Araçlar 46 kişilik olmasına rağmen bakanlığın vermiş olduğu karar ile en fazla 20 kişi alınabiliyor. Her misafir bir koltukta sosyal mesafeye uygun seyahat ediyor. Otobüs içerisinde maske güvenliği, dezenfekte el spreyleri bulunuyor. Tura başlamadan önce de misafirlere İçerisinde siperlik, maske ve dezenfekte bulunan bir paket veriliyor.

Salgın nedeniyle bir araçta gezen sayısının azaldığına dikkati çeken Tur rehberi Barış Yalnız, “44 kişi gezerken şimdi 20 kişiye indi ki, biz 10 kişiyle de tura çıkıyoruz. Fiyatlarımız arttı ama çok değil. Kültür turlarımızı uçak ya da otobüsle yaparız ama misafirlerimiz bu korona virüs tedbirleri doğrultusunda ilk yolculuğunu otobüsle yapmak istemiyorsa arkadan kendi aracıyla da bizim otobüsün ardından bir uygulama ile bizi takip edebiliyor ve içeride rehberin anlatımlarını da duyabiliyor” dedi.

‘ALINAN ÖNLEMLER İLE TURA KATILDIK’

Tura katılan tatilcilerden Gizem Özgür, Kaş'a daha önce geldiğini hatırlatarak, “Burası yine aynı güzelliğini korumakta. Bu pandemi sürecinde ebetteki tedirgin olduk. Biz de tatile çıkarken araştırdığımızda turlarda da gerekli önlemlerin alındığını gördük ve rahatlıkla tura katıldık. Periyodik olarak ateşimiz ölçülüyor, dezenfekranları sürekli kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

Samsun'dan tura katılan Gürol Şencan da, “Önce pandemi süreciyle alakalı bir tedirginlik vardı. Kız kardeşim sağlık çalışanı, izni de ertelendi. Daha önce gelme ihmalimiz vardı ama malum olaylardan dolayı geciktik. Tur yetkilileri konakladığımız yerlerde gerekli tedbirleri almışlar. Şu noktaya kadar memnuniyetsizlik yaşamadık. Akdeniz bölgesine birkaç defa geldim ama Kaş'a ilk defa geliyorum, muhteşem bir yer” ifadelerini kullandı. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona İçişleri Bakanlığı korona Maske Sağlık Samsun trafik uçak uygulama
Loading...